LV RU EN

Piektdiena, 2021. gada 15. oktobris
Hedviga, Helvijs, Eda
Ludza
Mostly cloudy
8°C
 
A A A

Jaunā vieglatlētikas cerība – Ilarija, meitene no Kārsavas

Trīs zelta medaļas Latvijas Jaunatnes olimpiādes vieglatlētikas sacensībās Cēsīs – šāds panākums bija pa spēkam tikai trīs meitenēm Latvijā. Viena no viņām ir Ludzas novada Sporta skolas audzēkne Ilarija LOČMELE. Pie tam viņa vienā dienā izcīnīja divas uzvaras atšķirīgos sporta veidos: 3000 m distancē skriešanā un soļošanā.

No Eiropas jaunatnes čempionāta Ungārijā Ilarija atgriezās ar personīgo rekordu 3000 m distancē skriešanā. Eiropas spēcīgāko jauno skrējēju konkurencē viņa bija vienpadsmitā. Ilārija ir Latvijas jaunatnes izlasē skriešanā, soļošanā, un 2016. gadā  arī futbola U- 17 komandā.

Trenera Viktorija KRIŠĀNA audzēkne 1. septembrī skolas gaitas 10. klasē uzsāks Murjāņu sporta internātskolā, tomēr arī turpmāk Ilarija startēs par Ludzas novada Sporta skolu.

Ilariju un viņas treneri satikām Kārsavas vidusskolas stadionā, kur ierasti paiet garas treniņu stundas. Sports meitenes dzīvē pamazām ieņēma aizvien lielāku vietu, kļūstot par svarīgāko nodarbošanos.

– Mazākajās klasēs izmēģināju visu: spēlēju flautu mūzikas skolā, pamācījos mākslas skolā, bet tā īsti man tas neiepatikās. No sestās klases sāku spēlēt futbolu, un tas šķita daudz interesantāk un arī labi padevās. 7. klases pavasarī pēc skolas  sacensībām mani uzrunāja treneris Viktorijs Krišāns  un aicināja trenēties vieglatlētikā, – stāsta Ilārija.

Viktorijs Krišāns: – Toreiz, skolas stadionā, šķiet, vērtēju tāllēkšanu. Kolēģe tepat vadīja sporta stundu. Pamanīju, ka skrejceļā viens meitēns vieglā solī  apskrien visus puišus. Pasaucu, sākām runāties. Izrādījās, ka pie manis jau trenējas Ilarijas māsa. Tā arī viss sākās. Protams, Ilarija ir ļoti talantīga, bet nekas nenotiek bez darba. Neatceros nevienu citu savu audzēkni, kuru nevar aizdzīt no stadiona, kurš pat pēc smagākā treniņa var pateikt, ka grib vēl turpināt. Ir gadījies pat tā, ka es jau aizeju projām, bet viņa pa otru stadiona pusi atgriežas un turpina treniņu. Ilarija ir pat jāpiebremzē, lai nepārtrenējas.

Meitene ir ļoti daudzpusīga. Bija jāizšķiras, kuram sporta veidam pievērsties nopietnāk, jo visi padodas labi. Kad viņa no kārtējām futbola sacensībām atlēca ar traumētu kāju, teicu, ka jāizvēlas: es vai futbols. Bija asaras, izvēle ne tik vienkārša, jo futbols meitenei bija sirdslieta, tomēr Ilarija beidzot palika pie vieglatlētikas. Arī soļošanai būs jāliek punkts, jo nopietni trenēties vairākos sporta veidos nav iespējams. Ilarijas perspektīva ir vidējās distances – 800 līdz 3000 metri. 3000 metros savā vecumā viņai valstī konkurentu nav, 1500 metru distancē vēl viena meitene  ir tikpat spēcīga.

Esam strādājuši kopā tikai divus gadus. Protams, žēl viņu palaist prom, bet Murjāņos ir labākas perspektīvas. Tur prioritāte ir sports, kam viss ir pakārtots, var produktīvi  trenēties arī ziemā. Treniņi divreiz  dienā. Treneris Gints Bitītis pats ir bijis skrējējs un Ilarijas gaitām seko jau ilgāku laiku. Ja nezudīs Ilarijas entuziasms, darbaspējas, nebūs traumu, viņai var veidoties ļoti laba karjera sportā. To arī viņai novēlu: piedalīties olimpiskajās spēlēs, Dimanta līgā. Bet es tāpat palikšu viņas pirmais treneris. Pa šo laiku ir tik daudz pārdzīvots, ka, smejos, daudz sirmu matu radies: jo labāks sportists, jo vairāk trenerim stresa. Īpaši šis gads, kas bija piesātināts ar sacensībām un arī … ar traumām.

Ilarija nāk no septiņu bērnu ģimenes, un trīs jaunākās māsas: Sofija, Darja un Ilarija ir talantīgas sportistes. 

Ilarijas medaļu kolekcija jau tagad ir pietiekami vērtīga, bet  tas ir tikai sākums.  Personīgais rekords 1500 m  distancē – 4,45,64 min.; 3000m 10,10,06 min.. Sekosim mūsu sportistes  sasniegumiem arī turpmāk  un turēsim īkšķus!

Trenerim Viktorijam Krišānam  savās trijās treniņu grupās jāmeklē un jāstrādā ar jauniem talantiem. Tas viņam parasti izdodas ļoti labi.

Vanda Žulina

Foto: vieglatlēte Ilarija Ločmele kopā ar treneri Viktoriju Krišānu

coloring.cool