LV RU EN

Piektdiena, 2021. gada 15. oktobris
Hedviga, Helvijs, Eda
Ludza
Showers
9°C
 
A A A

Jaunā mākslinieka Nila Ulasa kolāža iegūst starptautisku atzinību

Somijas pilsētā Hivinkē šogad jau 16. reizi tika rīkots Starptautiskā bērnu un jauniešu izstāde-konkurss. Šī gada tēma – kopābūšana, un tas ir veltījums Somijas simtgadei.

Izstādei tika iesūtīti gandrīz 6800 mākslas darbi no 66 valstīm, tostarp četri J.Soikāna Ludzas mākslas skolas audzēkņu – Megijas Mortuļevas, Liānas Volkovas, Keitas Ulases un Nila Ulasa – darbi. Gleznās, zīmējumos, fotogrāfijās, video un citos digitālajos darbos attēlota kopābūšana no dažādiem skatupunktiem. Šajos darbos cilvēki un dzīvnieki mīt sānu pie sāna, viņus saista ģimene, dzīvesvieta, kultūra, suga vai vide. Mākslas darbi parāda, ka mums ir vajadzīgi citi cilvēki un dzīvnieki ne tikai tamdēļ, lai tiktu galā ar ikdienas darbu un uzdevumiem, bet arī, lai kopā pavadītu brīvo laiku, svinētu svētkus, ieturētu maltīti, dejotu un spēlētos.

Darbi atklāj kultūras atšķirības un arī vienojošos elementus: vajadzību pēc draudzības, tuvības un drošības. Lai gan ārēji visi esam dažādi, tomēr savā būtībā – līdzīgi. Bērni un jaunieši attēloja arī kopīgas dzīvojamās platības dalīšanas negatīvos aspektus, vientulības, skumju un atstumtības motīvus.

Mākslas jomas profesionāļu žūrija atlasīja 670 darbus, kuru autorus apbalvoja ar diplomiem. 75 digitalizētu darbu kolekcija pašlaik atrodas Hivinkē Bērnu un jauniešu kultūras centra galerijā. Arī sešgadīgā ludzānieša Nila Ulasa darbs tika atzīts par vienu no labākajiem un ieguva starptautisku diplomu.

Sveicam Nilu, novēlam daudz radošu panākumu arī turpmāk!

Informāciju sagatavoja

Svetlana Rimša,

Ludzas novada pašvaldības sabiedrisko attiecību vadītāja

coloring.cool