LV RU EN

Piektdiena, 2021. gada 26. novembris
Sebastians, Konrāds, Sebastijans
Ludza
Cloudy
3°C
 
A A A

Rīt sāksies “Uzņēmēju dienās Latgalē 2016”

Latvijas lielākā uzņēmēju biedrība Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) sadarbībā ar Latgales Plānošanas reģionu aicina pašvaldības un uzņēmējus pieteikties dalībai “Uzņēmēju dienas Latgalē 2016”, kas notiks 23. un 24. septembrī Latgales vēstniecībā “GORS”, Rēzeknē, Pils ielā 4.

uznemeju-diena-latgale-2016

Pagājušajā gadā veiksmīgi tika aizvadītas “Uzņēmēju dienas Latgalē 2015”, kas Daugavpilī vienkopus pulcēja vairāk nekā 100 dalībnieku. Pasākuma laikā no Rēzeknes pilsētas domes LTRK saņēma uzaicinājumu 2016. gada “Uzņēmēju dienas Latgalē” rīkot Rēzeknē, ieviešot to kā gaidītu un vērienīgu pasākumu, kas pārmaiņus norisinātos abās lielākajās Latgales pilsētās – Daugavpilī un Rēzeknē.

“GORS” lielajā koncertzālē apmeklētājiem būs iespēja iepazīties ar Latgales novadu pašvaldību piedāvājumu, katram novadam raksturīgajiem produktiem, pakalpojumiem, tūrisma informāciju un uzņēmumiem. Savukārt plašajās pirmā un otrā stāva telpās ikviens varēs apskatīt Latgales reģiona un visas Latvijas jaunākos ražojumus. Pie koncertzāles būs iespēja baudīt Latgalei raksturīgos gardumus mājražotāju un amatnieku gadatirgū, kā arī apskatīt Nacionālo Bruņoto spēku tehniku.

Tāpat apmeklētājiem SEB līzings nodrošinās iespēju iepazīties ar vairāk nekā 40 jaunākajiem automašīnu modeļiem, noskaidrot to iegādes un finansējuma iespējas, kā arī doties izmēģinājuma braucienā ar visdažādākajām automašīnām – sākot no kompaktklases līdz pat apvidus auto. Speciālisti palīdzēs izprast automašīnu tehniskos parametrus un drošas, ekonomiskas braukšanas nianses.

Rēzeknes pilsētas domes priekšsēdētājs Aleksandrs Bartaševičs uzsvēra, ka Rēzekne ir pilsēta Latgales centrā, kas pēdējo gadu laikā ir strauji attīstījusies, kā arī pilsētas vadība strādā pie tā, lai samazinātos bezdarba līmenis, tāpēc ir būtiski apkopot  un prezentēt veiksmīgus uzņēmējdarbības piemērus arī Rēzeknes pilsētā. “Šī pasākuma galvenais uzdevums ir sapulcēt vienuviet veiksmīgākos Latgales uzņēmējus un ar piemēriem pārliecināt cilvēkus, ka arī Latgalē ir iespējams nodarboties ar uzņēmējdarbību, tā radot jaunas darba vietas un uzlabojot reģiona ekonomisko stāvokli,” pārliecināts A.Bartaševičs.

Līdzīgi kā pērn rīkotajās “Uzņēmēju dienās Latgalē”, arī šogad uzņēmējiem pasākuma laikā būs iespēja iegūt zināšanas Biznesa iespēju forumā, kas notiks sadarbībā ar SEB banku un viņu piesaistītiem ekspertiem, lai diskutētu par aktualitātēm Latgales reģionā.

Aicinām pieteikties dalībai “Uzņēmēju dienās Latgalē 2016”, rakstot uz e-pastu [email protected] vai zvanot pa tālruni29 141 693. 

 

UZŅĒMĒJU DIENAS LATGALĒ 2016

PROGRAMMA

 Piektdiena, 23. septembris, Latgales vēstniecība GORS, skatuve

11:30

Izstādes atklāšana

Kaspars Gerhards, Vides aizsardzības un reģionālas attīstības ministrs, Aleksandrs Bartaševičs, Rēzeknes pilsētas domes priekšsēdētājs, Jānis Endziņš, LTRK valdes priekšsēdētājs

 

BIZNESA IESPĒJU FORUMA PROGRAMMA

Piektdiena, 23. septembris, Latgales vēstniecība GORS, semināru zāle (3. stāvs)

12:30 – 14:30

Biznesa foruma atklāšana – ievaduzruna

Aleksandrs Bartaševičs, Rēzeknes pilsētas domes priekšsēdētājs

Ekonomikas apskats

Kā globālie notikumi ietekmē Latvijas uzņēmējdarbību (Brexit, ASV prezidenta vēlēšanas, karadarbības zonas utt.). Ekonomiskās prognozes Latvijā: inflācija, IKP, pirktspēja un citi aspekti.

Dainis Gašpuitis, SEB Bankas ekonomists

Augstskolu loma tautsaimniecībā

Edmunds Teirumnieks, Prof. Dr.sc.ing. Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas rektors

Depopulācijas izaicinājumi un reģionu attīstība

Kārlis Krēsliņš, Domnīcas CERTUS pētnieks, Ventspils Augstskolas rektora v.i.

 Latgales speciālā ekonomiskā zona – regulējums, attīstība, perspektīvas

Raivis Bremšmits, VARAM Reģionālās politikas departamenta direktors

 Paneļdiskusija:

Kaspars Gerhards, Vides aizsardzības un reģionālas attīstības ministrs

Aleksandrs Bartaševičs, Rēzeknes pilsētas domes priekšsēdētājs

Alīna Gendele, Latgales plānošanas reģiona Padomes priekšsēdētāja

Dainis Gašpuitis, SEB Bankas ekonomists

Andrejs Jermolajevs, LTRK Latgales reģiona padomes priekšsēdētājs, SIA Antaris pārstāvis

Edmunds Teirumnieks, Prof. Dr.sc.ing. Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas rektors

Kārlis Krēsliņš, Domnīcas CERTUS pētnieks, Ventspils Augstskolas rektora v.i.

Moderators –  Jānis Endziņš, LTRK valdes priekšsēdētājs

15:00 – 16:30

Latvijas Lauksaimniecības Universitāte – sadarbības, inovāciju un attīstības partneris

Sandra Muižniece- Brasava, Latvijas Lauksaimniecības Universitātes Tehnoloģiju un zināšanu pārneses nodaļas vadītāja, Pārtikas tehnoloģiju fakultātes asociētā profesore

ALTUM valsts atbalsts uzņēmējdarbībai

Vita Pučka, Rēzeknes reģionālā centra vadītāja

Latvijas uzņēmumu pārstāvniecība interneta tirdzniecības platformās Vācijas Ebay un Amazon

Raimonds Ozoliņš, LTRK valdes padomnieks, J&S Trading Group konsultants

Uzņēmējdarbības iespējas Gruzijā (krievu valodā)

Gruzijas vēstniecības Latvijā vecākais padomnieks Arčils Sokhadze (Archil Sokhadze)

KONTAKTBIRŽA

Piektdiena, 23. septembris, Latgales vēstniecība GORS, semināru zāle (1. stāvs)

16:00 – 17:30

Uzņēmumu kontaktbirža

Pasākums uzņēmējiem – piedalīsies 30 uzņēmumu pārstāvji, un tās ievaros katram dalībniekam būs iespēja 2 minūšu laikā prezentēt uzņēmumu, iepazīstinot ar uzņēmuma darbības virzienu, piedāvāto produkciju un pakalpojumiem.

Pieteikšanās līdz 21. septembrim iepriekšēja reģistrācija – obligāta: http://ej.uz/latgaleskontaktbirza

Jautājumiem: [email protected] vai +371 29914668

coloring.cool