LV RU EN

Sestdiena, 2021. gada 04. decembris
Baiba, Barba, Barbara
Ludza
Cloudy
-5°C
 
A A A

Jau 6 dienas norisinās projekts “Apskrien Latviju”

Arhitekts un garo distanču skrējējs Dins Vecāns  projekta “Apskrien Latviju” ietvaros veic 18 dienu izturības skrējienu apkārt Latvijai, 

šķērsojot 43 Latvijas novadus.

18.maijā šis skrējiens sākās Rīgā pie Brīvības pieminekļa un šodien jau rit projekta sestā diena. Dinam pirmajā dienā piebiedrojās un viņu pavadīja arī citi skrējēji. 

Jau pirmajā dienā skrējēji piedzīvoja gan dažādus fiziskus  šķēršļus, gan zīmi “Salacgrīva 36”, domājot, ka jāskrien vēl tikai 18 km  (brīdī, kad noskrieti 100 km). Tāpēc, Dins pārtrauca skrējienu un brauca ciemos pie Limbažu novada jauniešiem, kuri Dinu laipni uzņēma un parūpējās par viņu. Nākamajā rītā Dins ar komandu brauca atpakaļ uz vietu, kur iepriekšējā vakarā bija pārtraucis skrējienu un turpināja to no šīs vietas. 

Noderīgākā aplikācija Dinam šobrīd ir “Mapon”, jo tā neļāva apmaldīties. Kad komanda redz kad Dins ir nogriezies nepareizi, Dinam uzreiz zvana draugi, jo projekta piektajā dienā izveidojās situācija, ka nācās diezgan lielu gabalu skriet atpakaļ.

Rīgas Centrāltirgus pārtika, tiek gatavota katrā ēdienreizē. Produkti tiek piegādāti un Dins vēro kā pārtika palīdz uzņemt enerģiju un spēku veikt šo skrējienu.

Jau trešajā dienā izveidojās 40 km nobīde, no paradzēta maršruta. Šo problēmu komanda mēģina risināt, plānojot kā atgūt iekavētos kilometrus. Dins izlēma, ka dienā veiks 75-80 km, skatoties pēc pašsajūtām nevis pēc tā, kā bija sadalījuši kilometrus sākumā.

Vislielākais prieks ir par to, ka Dinam šo dienu laikā pievienojās dažāda vecuma un cilvēki, no dažādiem Latvijas novadiem.

Lai pievienotos skrējienam, Dina precīzo atrašanās vietu varat apskatīt saitē : www.mapon.com/apskrien-latviju

Projekta atbalstītāji : Ghetto Games, 1836, Baltijas fizioterapija, caravans.lvveloatlaides.lv, Sporta komplekss “333”, Rīgas Centrāltirgus, Ford Latvia,cE. Gulbja laboratorija, “Latvijas Nafta”, True story sportwear.

coloring.cool