LV RU EN

Sestdiena, 2022. gada 28. maijs
Vilhelms, Vilis
Ludza
Sunny
13°C
 
A A A

Izveidota Ludzas uzņēmēju konsultatīvā padome

Jāpiezīmē, ka teritorijas ekonomiskā attīstība lielā mērā ir atkarīga no pašvaldības veiksmīgas sadarbības ar uzņēmējiem. Tāpēc svarīgi ir atbalstīt uzņēmējdarbību savā teritorijā, līdz ar to mazāk līdzekļu būtu jāatvēl sociālajai palīdzībai un līdzekļus varētu investēt, piemēram, izglītībā. Atbalstot uzņēmējdarbību, rodas atgriezeniskā saikne – radot lielāku savas teritorijas iedzīvotāju ienākumu līmeni, attiecīgi būs lielāki iedzīvotāju ienākuma nodokļa maksājumi pašvaldības budžetā, kā ar,ī augot ekonomiskās attīstības līmenim pašvaldībā, samazināsies bezdarbnieku skaits.

Analizējot citu Latvijas pilsētu pieredzi šajā jomā, Domes speciālisti piedāvāja veidot Ludzas uzņēmēju konsultatīvo padomi. Priekšlikums tika atbalstīts un Ludzas uzņēmēju sapulcē ievēlētā biedrības “Ludzas uzņēmēju asociācijas” valde tika deleģēta darbībai Ludzas uzņēmēju konsultatīvajā padomē.

2009.gada 22.janvāra Ludzas pilsētas domes sēdē tika apstiprināts Ludzas pilsētas pašvaldības un Ludzas uzņēmēju konsultatīvās padomes sadarbības nolikums un Padomes sastāvs. Padomes galvenais uzdevums ir izskatīt un sekot līdzi tādu jautājumu risināšanai, kas ir nozīmīgi uzņēmējdarbības attīstībai pilsētā (t.sk. nozīmīgu attīstības un investīcijas projektu, plānojumu, koncepciju, stratēģiju u.c. dokumentu izstrādē), kā arī sagatavot priekšlikumus un pieņemt rekomendējošus lēmumus par šiem jautājumiem, realizēt dialogu starp uzņēmējiem un pilsētas Domi.

Ludzas uzņēmēju konsultatīvajā padomē darbosies aktīvi pilsētas uzņēmēji, kas pārstāv dažādas uzņēmējdarbības nozares:

Ēriks Kondrāts, SIA “Ludzas tūrisma aģentūra”;

Jānis Romancāns, SIA “LAT INVEST”;

Vladimirs Vengra, IK “Sāta”;

Ināra Konovalova, SIA “Agroķīmija”;

Marina Gorbunova, SIA Saule 5″;

Sergejs Bogdanovs, SIA “ECHO”.

Pirmajā Padomes sēdē Padomes locekļi no sava vidus ievēlēs priekšsēdētāju, vietnieku un sekretāru. Domes intereses Padomē pastāvīgi pārstāvēs Attīstības un plānošanas nodaļas vadītāja, un atkarībā no izskatāmiem jautājumiem sēdēs piedalīsies Domes speciālisti un deputāti.

Ludzas pilsētas pašvaldības un Ludzas uzņēmēju konsultatīvās padomes sadarbības nolikums

coloring.cool