LV RU EN

Trešdiena, 2022. gada 05. oktobris
Amālija
Ludza
Mostly cloudy
6°C
 
A A A

Izstāde “Ragainā māla stāsts” Ludzas Novadpētniecības muzejā

Ludzas Novadpētniecības muzejā no 2022. gada 21. janvāra skatāma izstāde “Ragainā māla stāsts”. Izstāde veidota, pieminot mūsu novadnieku, izcilo plastiķi – velnu meistaru Antonu Šmulānu.
 
Antons dzimis 1927. gada 21. janvārī, un radoši darbojies Ludzas rajona Blontu pagasta „Kucevkā”. Antons Šmulāns vairāk nekā 15 gadus aktīvi piedalījies rajona, zonu un republikas izstādēs. 1961. gadā viņa darbi tika eksponēti PSRS tautas saimniecības sasniegumu izstādē Maskavā, bet 1970. gadā – Vispasaules izstādē Kanādā, Monreālā.
 
Par sasniegumiem tautas mākslas attīstībā 1960. gadā A. Šmulānam piešķirts Tautas daiļamata meistara nosaukums, viņš apbalvots ar PSRS Tautas saimniecības sasniegumu izstādes Goda rakstu un medaļu, daudziem Latvijas PSR Kultūras ministrijas, E. Melngaiļa Tautas mākslas nama, rajona izpildu komitejas kultūras nodaļas goda rakstiem.