LV RU EN

Otrdiena, 2021. gada 27. jūlijs
Marta, Dita
Ludza
Partly sunny
14°C
 
A A A

Izstāde BALTTOUR 2010 aicina pavadīt skaistākās brīvdienas Ludzā

Nu ir pagājusi 17. starptautiskā tūrisma izstāde Balttour 2010 Rīgā Ķīpsalas izstāžu zālē. Arī Latgales tūrisma speciālisti 3 dienas plecu pie pleca strādāja lielākajā izstādē- Latgales stendā Tavas skaistākās brīvdienas Latgalē, un mājup atgriezās ar atzinības diplomu – Draudzīgākie partneri.

Latgales stendā, kopā ar citiem reģiona tūrisma speciālistiem, baltkrievu un lietuviešu sadarbības partneriem strādāja Ludzas tūrisma speciālisti – Līga Kondrāte un Anita Mortuzāne. Latgales stends piesaistīja apmeklētāju uzmanību ar skaisto noformējumu, baltkrievu piedāvājumu un ar mūsu amatnieku darbu demonstrāciju, un patiesi izcēlās starp 207 dalībniekiem no 25 valstīm – 126 ārvalstu un 81 Latvijas novadu un uzņēmumu stendiem.

Vairāk kā 17000 apmeklētāju (kas ir vairāk kā pagājušā gadā) 3 dienās saņēma informāciju par Ludzas novada un kaimiņu novadu apskates objektiem, atpūtas iespējām, naktsmītnēm, pasākumiem un speciālajiem piedāvājumiem tūristiem. Šoreiz interesi izraisīja jaunais piedāvājums Ludzas vecpilsētu no jaunā plosta ezerā un daudzie interesantie pasākumi. Jāsaka, ka bija vērojama tiešām liela potenciālo ceļotāju interese, jo apmeklētāji atzina, ka šajā laikā negatavojas braukt tālos ceļojumos, labprāt vēlas šovasar apmeklēt Latgali un pierobežu, kas ļoti daudziem vēl ir neiepazīta un saistās ar atpūtu neskartā dabā – ezeru krastos, vēsturi, viesmīlīgiem cilvēkiem un dzīvām tautas tradīcijām. Par to visu Līga un Anita stāstīja apmeklētājiem sagatavotajos piedāvājumu aprakstos un reklāmas materiālos. Amatnieki savukārt piesaistīja uzmanību ar atraktīvu darbošanos un aicināja uz Lielo latgaļu tirgu, kas Ludzas pilskalnā pulcēs visus reģiona amatu meistarus un saimniekus 19. un 20. jūnijā.

Šodienas apstākļos cilvēkiem būtiska ir ne tikai ceļojuma cena, bet, kā redzējām izstādē, ļoti būtisks ir arī ceļojuma saturs un to pakalpojumu klāsts, ko piedāvājums ietver. Šogad milzīga interese bija par Latvijas reģionu atpūtas un tūrisma piedāvājumu, jaunums bija ārvalstu ceļojumu paketes par zemākām cenām izstādes laikā un dažādās akcijas. Šī gada izstādes īpašie akcenti bija – Latvijas apceļošana, ceļazīmju gadatirgus, ekspertu konsultācijas par drošu ceļošanu, ceļazīmes pa kabatai un idejas ceļojumiem, ekonomiski un ekskluzīvi, izzinoši.

Latgales stendā projekta WATER JOY ietvaros izdotā krāsainā brošūra “Tavas skaistākās brīvdienas Latgalē un Aukštaitijā” latviešu/lietuviešu un krievu/angļu valodās ar Baltijas ezeru zemes karti pielikumā, kurā ir arī mūsu Ludzas novada un Kārsavas, Ciblas, Zilupes novadu informācija un atpūtas piedāvājumi, maršruti, objekti un naktsmītnes, ieguva lielu popularitāti stenda apmeklētāju vidū. Tā bija pieejama izstādes apmeklētājiem bezmaksas. Izstādes laikā tika izdalīts vairāk nekā 3000 tūkst. šīs brošūras eksemplāru, arī 10 jaunu pārrobežu (Latgale – Aukštaitija) maršrutu kartes. Projekta BELLA DVINA ietvaros izdota un prezentēta Latgales reģiona un Vitebskas apgabala kopējā karte, kur atzīmēti 30 TOP objekti un 5 maršruti, ievietotas pilsētu centru kartes, kā arī detalizēta informācija par naktsmītnes iespējām un cita tūristiem noderīga informācija, un jaunie 5 tematiskie pārrobežu maršruti kartēs un mājas lapās. Arī šajos maršrutos ir iekļauta mūsu informācija. Ludzas un kaimiņu novadu stendos tika prezentēta Ludzas novada brošūra, karte, uzņēmēju piedāvājumi, tematiskie piedāvājumu un maršrutu apkopojumi, veselības tūres, novadu kartes, pasākumi novadā.

Jāpiebilst, ka gandrīz visi šie materiāli tika izdoti dažādu sadarbības projektu ietvaros, netērējot pašvaldību līdzekļus.

Izstādes apmeklētāji šogad novērtēja Latgales kopīgo stendu un ir reāls pamats gaidīt pie mums vairāk ceļotāju kā pagājušā gadā. Vēl jo vairāk- šogad Ludzas novada TIC speciālisti prezentēs mūsu piedāvājumus tūristiem un aicinās ciemos vēl vairākās valstīs tūrisma gadatirgos. Šis nedēļas beigās- igauņus un somus aicinās Tallinas izstādē Tourest, februāra pēdējā nedēļā- lietuviešus Viļņas izstādē Vivattour, marta beigās sadarbības partneru baltkrievu stendā aicināsim uz Ludzu ciemos baltkrievus tūrisma izstādē Minskā un aprīlī strādāsim tūrisma izstādē INWETEX St. Pēterburgā, pateicoties sadarbībai ko realizē latgales reģiona attīstības aģentūra un ceļojumu žurnāls Vojager, kurā jau 2 reizes bija raksti par Latgales pierobežu un Ludzu.

Atliek uzrotīt piedurknes un čakli gatavoties viesu uzņemšanai, sakārtojot savus uzņēmumus, objektus, parkus un atpūtas vietas. Sakārtosim un saudzēsim jau iekārtoto( tai skaitā un skatīsimies ko varam uzlabot, meklēsim jaunus sadarbības partnerus kopīgu ideju realizācijai! Būsim viesmīlīgi un labi saimnieki!

coloring.cool