LV RU EN

Trešdiena, 2021. gada 27. oktobris
Lilita, Irita, Ita
Ludza
Cloudy
8°C
 
A A A

Akcija “Ludzas novadā Skolēni šķiro!” turpinās

Ludzas novada pašvaldība sadarbībā ar SIA „Ludzas apsaimniekotājs” organizē Ludzas novada skolu 5. – 9. klašu skolēniem sadzīves atkritumu šķirošanas akciju „Ludzas novadā Skolēni šķiro!”. Akcija noris no 10. aprīļa līdz 1. maijam un tās galvenais mērķis ir veicināt jauniešu izpratnes veidošanos par atkritumu šķirošanu un otrreizēju atkritumu pārstrādi.

Maijā tiks rīkota sadzīves atkritumu šķirošanas akcijas „Ludzas novadā Skolēni šķiro!” noslēguma pasākums, kurā tiks pasniegtas balvas. Balvās paredzēts 1000 eiro ieejas biļetēm vienas dienas ekskursijām Latvijas Republikas robežās 4 klašu braucieniem (pa 250 eiro vienai ekskursijai). Vienas dienas ekskursijas bezmaksas transporta izdevumus LR robežās nodrošinās Ludzas novada pašvaldība. Apmaksa tiks veikta no Dabas resursu nodokļa līdzekļiem.

Plašāka informācija par akcijas nosacījumiem – NOLIKUMĀ.

Pašvaldības vides inženieris Aivars Strazds: – Noteikti gribas pieminēt iepriekšējo gadu akcijas “Ludzas novadā Skolēni šķiro!” norisi. Akcijas ietvaros skolēni, skolotāji, vecāki, vecmāmiņas un vectētiņi, radinieki un draugi akciju garumā bija cītīgi strādājuši – vākuši un šķirojuši sadzīves atkritumus, atsevišķi atdalot stikla pudeles, PET (plastmasas) pudeles un tetrapakas. Desmitiem tūkstošu pudeļu un tetrapaku bija savākts. Šodien cilvēki Ludzas novadā sāk arvien vairāk un vairāk šķirot, kas ir novērojams pēc SIA “Ludzas apsaimniekotājs” statistikas datiem. Arvien vairāk ir redzams, ka Ludzas iedzīvotāji atkritumu konteineros ar dzelteno vāku izmet tam paredzētos atkritumus – stikla pudeles, PET (plastmasas) pudeles un tetrapakas. Kāpēc gan neturpināt šo tradīciju?!

Ērika Bondarenko,

sabiedrisko attiecību speciāliste

coloring.cool