LV EN

Piektdiena, 2023. gada 27. janvāris
Ildze, Ilze, Izolde
Ludza
Mostly cloudy
-3°C
 
A A A

Izsludina pieteikšanos lauksaimnieku konkursam “Sējējs–2012”

Zemkopības ministrija (ZM) aicina lauku uzņēmējus pieteikties lauksaimnieku vidū iecienītajam konkursam “Sējējs-2012”. Izvirzīt pretendentus konkursam aicinātas ne tikai pašvaldības, bet arī lauksaimnieku un pārtikas ražotāju nevalstiskās organizācijas. Konkursa dalībniekus šogad vērtēs vienpadsmit grupās un tiks pasniegta arī balva par mūža ieguldījumu lauksaimniecībā.

Dalībnieki konkursā “Sējējs-2012” tiks vērtēti nominācijās – “Lopkopība”, kurā vērtēs piena un gaļas ražošanas saimniecības, kā arī jau tradicionālajās nominācijās “Augkopība”, “Lauksaimniecības kooperatīvs” un “Ģimene lauku sētā”. Otro gadu konkursā tiks vērtēti dalībnieki nomināciju grupā “Lauku attīstības projekts”, kurā tiks vērtēti sekmīgākie projekti lauksaimniecībā, inovācijās un pārtikas ražošanā. Šogad tiek ieviesta jauna nominācija “Gada LEADER grupa”, kurā tiks vērtētas vietējās rīcības grupas, kas aktīvi darbojas vismaz trīs gadus. Tāpat šogad dalībniekus vērtēs arī nominācijās “Jaunais veiksmīgais zemnieks”, “Rītdienas sējējs – mazpulks” un “Jaunais zinātnieks lauksaimniecībai un lauku attīstībai”.

Pieteikumi dalībai konkursa grupās “Lopkopība”, “Augkopība”, un “Ģimene lauku sētā” jāiesniedz Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) konsultāciju birojos. Konkursa grupā “Lauksaimniecības kooperatīvs” pieteikumus jāiesniedz Latvijas Lauksaimniecības kooperatīvu asociācijā (LLKA), Rīgā, Republikas laukumā 2. Savukārt pieteikumi dalībai konkursam nomināciju grupā “Lauku attīstības projekts”, konkursa grupās “Gada LEADER grupa” un “Jaunais veiksmīgais zemnieks” jāiesniedz Lauku atbalsta dienestā (LAD). Pieteikumi dalībai šajās konkursa grupās jāiesniedz līdz 2012.gada 20.jūnijam.

Konkursa grupā “Rītdienas sējējs – mazpulks” pieteikumus jāiesniedz biedrībā “Latvijas Mazpulki”, Rīgā, Ezermalas ielā 24/26 līdz 20. jūnijam, savukārt grupā “Jaunais zinātnieks lauksaimniecībai un lauku attīstībai” – Latvijas Lauksaimniecības un meža zinātņu akadēmijā (LLMZA), Rīgā, Akadēmijas laukumā 1, 204. kabinetā līdz 2011. gada 1. jūlijam.

Jau sesto gadu tiks pasniegta balva par mūža ieguldījumu lauksaimniecībā. Pretendentus šai nominācijai izvirza ZM un tās padotībā esošās iestādes, lauksaimnieku un pārtikas ražotāju nevalstiskās organizācijas un LLMZA. Pretendentus jāpiesaka līdz šā gada 15. jūlijam Zemkopības ministrijas Preses un sabiedrisko attiecību nodaļā, Republikas laukumā 2, 23. stāvā 2302. kabinetā.

Katrā konkursa grupā noteiks vienu laureātu, kurš saņems sudraba medaļu, diplomu un naudas balvu. Konkursa dalībniekus godinās konkursa noslēguma pasākumā 2012. gada oktobrī. Konkursa balvu fonda veidošanā var piedalīties iestādes, organizācijas, uzņēmumi un privātpersonas.

Iepazīties ar konkursa nolikumu, vērtēšanas kritērijiem, pieteikuma veidlapām un citu ar konkursu saistīto informāciju var ZM interneta mājas lapas www.zm.gov.lv sadaļā “Sējējs-2012”.
______________________________

Informāciju sagatavoja
Viktorija Kalniņa
sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālrunis: 67027622
viktorija.kalnina@zm.gov.lv