LV EN

Otrdiena, 2023. gada 07. februāris
Ričards, Rihards, Nelda
Ludza
Mostly sunny
-3°C
 
A A A

Izsludina eseju konkursu skolēniem un profesionālo skolu audzēkņiem

Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija (VBTAI) laikā no 9. marta līdz 20. aprīlim aicina skolēnus piedalīties eseju konkursā “Kādu es vēlos redzēt savu skolu”.

Konkursu VBTAI rīko kopā ar nodibinājumu “Centrs Dardedze”. Tajā aicināti piedalīties vispārizglītojošo vai profesionālo izglītības iestāžu skolēni un audzēkņi, sākot no 7. klases.

Rīkojot šo eseju konkursu, VBTAI vēlas dot iespēju skolēniem pārdomāt un formulēt nosacījumus, kas ļautu uzlabot skolas vidi, paust savus priekšlikumus draudzīgas un iejūtīgas vides veidošanai skolā, kā arī palīdzēt labāk izprast pozitīvas skolas vides funkcionēšanas būtiskākos principus. Konkursa mērķis ir pozitīvu skolēnu savstarpējo attiecību, sadarbības un līdzdalības veicināšana, kā arī rosināšana aktīvi iesaistīties draudzīgas vides veidošanā savā mācību iestādē.

Konkursa darbus vērtēs trīs kategorijās –

vispārizglītojošo izglītības iestāžu 7. – 9. klašu,
vispārizglītojošo izglītības iestāžu 10. – 12. klašu,
profesionālo izglītības iestāžu.

VBTAI skolēnu esejas gaidīs no 9. marta līdz 20. aprīlim, savukārt uzvarētājus apbalvos maija pēdējās vai jūnija pirmās nedēļas laikā, kad notiks Starptautiskajai bērnu tiesību aizsardzības dienai veltītie pasākumi. Balvas saņems katras kategorijas labāko darbu autori.

Detalizētāka informācija par konkursu atrodama VBTAI mājas lapā www.bti.gov.lv sadaļās “Aktualitātes” un “Konkursi”.