LV EN

Otrdiena, 2023. gada 31. janvāris
Tekla, Violeta
Ludza
Mostly cloudy
-1°C
 
A A A

Izglītības darbinieku arodrbiedrība gaida jaunus biedrus

25. martā notika Ludzas starpnovadu izglītības darbinieku arodorganizācijas sēde. Kopš administratīvi – teritoriālās reformas, Ludzas, Ciblas, Kārsavas un Zilupes izglītības darbinieku pirmorganizācijas ir apvienojušās un darbojas kopā. Šobrīd arodorganizācija apvieno 458 biedrus. “Šodienas sēdē aktuālākais jautājums, kuram vēlamies pieskarties, ir biedru piesaistīšana organizācijai,” saka Dace Ruško, Ludzas starpnovadu arodorganizācijas priekšsēdētāja. “Kaut nedaudz, ik gadu biedru skaits pieaug. 2009. gadā, kad apvienojāmies, bija 417 biedru, 2010. gadā – 442, šogad – 458. Taču joprojām no (no kā?) 26 pirmorganizācijām??? valstī biedru skaita ziņā esam 23 vietā. Bija brīdis, kad arodbiedrībai bija daudz privilēģiju, tad, savukārt, pagrimums, kad ar mums nerēķinājās nemaz. Uzskatu, ka šobrīd par izglītības nozares arodbiedrības aktivitātēm ir zināms daudz, ka valdībā ar mums rēķinās kā ar partneriem.

Kā rosināt kolēģus stāties mūsu rindās? Tā ir šodienas sanāksmes prioritāte. Arodbiedrības mērķis un galvenais uzdevums ir aizstāvēt biedru intereses un darba tiesības attiecībās ar darba devēju! Taču biežāk cilvēki gaida no organizācijas kādus taustāmus labumus, uzdodot jautājumu – kas man par to būs? Jāsaprot, ka arodbiedrība nebūs ne ekskursiju birojs, ne apdrošināšanas kompānija vai dāvanu dalītājs. Protams, nenoliedzami, ka vajadzīgi atpūtas un izklaides pasākumi, dāvanas svētkos, lai palielinātu arodbiedrības biedru aktivitāti un izprastu vēlmes un iespējamos risinājumus. Nevar teikt, ka AB nesaņemam atbalstu. Sociālās palīdzības fondā ir paredzēti pabalsti dažādos gadījumos, arī pirmorganizācija piešķir pabalstus pēc nepieciešamības. Būtisks ieguvums ir biedru apdrošināšana nelaimes gadījumiem. Jauninājums, par ko, ļoti ceru, būs gandarīti mūsu biedri, ir LIZDA sadarbības partneru visā Latvijā īpašas atlaides precēm un pakalpojumiem. Ludzā mūs ir atbalstījis uzņēmums Sākums A, kur, uzrādot AB biedra karti, varēs iegādāties kancelejas preces ar 10% atlaidi un grāmatas ar 5% atlaidi. Esmu uzsākusi sarunas arī ar citiem uzņēmumiem Ludzā, tuvākajā laikā par to ziņošu mūsu dalīborganizācijām.

Ar atlaižu piedāvājumiem valstī var iepazīties mājas lapā http://www.lizda.lv/ !

Iespējams, atkal var sākt domāt par koplīgumu un vienošanos pārskatīšanu un slēgšanu ar darba devēju, ko bijām atstājuši novārtā ekonomiskās krīzes iespaidā. Un jāatceras, ka mūsu organizācijai vissvarīgākais ir arodbiedrības biedrs. Katrs biedrs ir gaidīts arodbiedrības birojā, kur viņš var saņemt arodbiedrības palīdzību vai atbalstu.”