LV RU EN

Trešdiena, 2021. gada 27. oktobris
Lilita, Irita, Ita
Ludza
Cloudy
8°C
 
A A A

Izbraukuma pasākums “Kaimiņu būšana” uz Zilupes novada bibliotēkām

Purenu_bibl_ibrauk_pas (2)18. augustā Pureņu pagasta bibliotēka rīkoja izbraukuma pasākumu “Kaimiņu būšana” uz Zilupes novada bibliotēkām. Izbrauciens tika rīkots bērniem un jauniešiem. Tā mērķis bija apmeklēt Zaļesjes, Pasienes un Zilupes pilsētas galveno bibliotēku, kā arī vairākus ievērības cienīgus apskates objektus.

Zaļesjes pagasta bibliotēkā mūs sagaidīja smaidīgā bibliotēkas vadītāja Jeļena. Mēs apskatījām bibliotēku, iepazināmies ar tās vēsturi, kā arī piedalījāmies meistarklasē adīšanai uz grābekļiem. Meistarklasi adīšanā mums pasniedza bibliotēkas vadītāja. Noslēgumā, kā dāvanu, adīto cepuri šajā neprastajā tehnikā, saņēma pasākuma visaktīvākā dalībniece.Purenu_bibl_ibrauk_pas (1)

Atvadījušies no Zaļesjes bibliotēkas, mēs devāmies uz Svetlanas Lipinskas “Zirgu sētu”. Te mūs sagaidīja šarmanta jātniece – zirgaudzētavas īpašniece. Mēs apskatījām zirdziņus, uzzinājām daudz ko jaunu par šiem dzīvniekiem, kā arī tie, kas vēlējās, varēja doties izjādē. Izklaidējušies devāmies uz Pasienes pagasta pusi.

Pasienes pagasta bibliotēkā mūs sagaidīja tās vadītājs Oļegs kopā ar vietējo rokdarbnieci Irīnu. Apskatījuši bibliotēku un uzzinājuši tās vēsturi, varējām aplūkot Irīnas rokdarbus. Īpašu sajūsmu izraisīja paštaisītās rotaļlietas, kā arī bez ievērības nepalika krāšņās rotaslietas, kuras varēja iegādāties par samērā pieņemamu cenu.Purenu_bibl_ibrauk_pas (3)

Pēc bibliotēkas apmeklējuma, kopā ar Pasienes pagasta pārvaldes vadītāju Skaidrīti Marčenoku devāmies ekskursijā pa Pasienes pagastu. Tika apmeklēta Pasienes svētā Dominika Romas katoļu baznīca, izzināta tās vēsture, Austras koks – tālākais austrumu robežpunkts un Grebļa kalns, kura lapenē, slēpjoties no lietus, sildījāmies pie karstas tējas tases.

Purenu_bibl_ibrauk_pas (4)Pēc aizraujošās ekskursijas devāmies uz Zilupes pilsētas galveno bibliotēku, kur mūs sagaidīja viesmīlīgā tās vadītāja Nadežda. Apskatījuši bibliotēku, devāmies pastaigā pa Zilupes pilsētu kopā ar rakstnieku Ivanu Sircovu. Viņš ir grāmatas “Zilupes vēsture” autors, tāpēc ekskursija izvērtās īpaši interesanta un izzinoša. Ekskursijas laikā apmeklējām kultūrvēstures pieminekli – Savelinku kapliču un Opoļu svētavotu.

Patīkami noguruši un apgaroti devāmies mājup.  Lai gan visu dienu lija, jutāmies pacilāti un jaunu iespaidu pilni.

Paldies Zaļesjes, Pasienes un Zilupes pilsētas bibliotēku vadītājiem par viesmīlību un jauko uzņemšanu!

Paldies Pasienes pagasta pārvaldes vadītājai Skaidrītei Marčenokai par aizraujošo ekskursiju!

Paldies šoferītim!

Kā arī paldies Pureņu pagasta bērniem un jauniešiem par izturību visas ekskursijas laikā!

Ruta Zaiceva,

Pureņu paagasta. bibliotēkas vadītāja

coloring.cool