LV RU EN

Otrdiena, 2021. gada 26. oktobris
Kaiva, Amanda, Amanta
Ludza
Mostly cloudy
5°C
 
A A A

Izbraukuma pasākums “Kaimiņu būšana” uz Kārsavas novada bibliotēkām

28.jūlijā Pureņu pagasta bibliotēka saviem visaktīvākajiem apmeklētājiem organizēja izbraukuma pasākumu uz Kārsavas novadu un tā bibliotēkām. Izbrauciena mērķis bija apmeklēt trīs novada bibliotēkas, uzzināt to veidošanās vēsturi un apskatīt dažādus ievērības cienīgus objektus.

Pirmais mūsu pieturas punkts bija Mērdzenes pagasts, kur mūs sagaidīja bibliotēkas vadītāja Janīna Kadakovska. Kopā ar Janīnu mēs apmeklējām bibliotēku, tautas namu, skolu, pagasta pārvaldi un audēju kopu “Mozaīka”, kur varēja apskatīt krāšņo grīdas segu izstādi.

Netālu no Mērdzenes pagasta centra atrodas z/s “Kramiņi”, kur saimnieko enerģiskā Zelču ģimene, kas nodarbojas ar biškopību. Mēs tikām aicināti piedalīties dažādās radošajās darbnīcās, izgatavot savu vaska sveci un degustēt medu. Tur pat, Zelču ģimenes pagalmā, atrodas dižkoks – bērzs, trešais lielākais Latvijā.

Pamielojušies ar svaigo medu un mazliet atpūtušies, devāmies uz Salnavas pagastu, kur mūs jau gaidīja bibliotēkas vadītāja Veronika Zelča kopā ar zāļu tēju vācēju Annu Danci. Mēs tikām aicināti aizrautīgā ekskursijā pa Salnavas pagastu. Anna mūs iepazīstināja ar tā vēsturi. Tā bija neaizmirstama pastaiga, kura noslēdzās Salnavas muižas parka lapenē. Nu varējām atpūsties, papusdienot un atveldzēties ar brīnumgardo un veselīgo Annas zāļu tēju.

Spēki bija uzkrāti un varējām doties tālāk. Nākamais pieturas punkts bija dabas parks – “Numernes valnis” ar skatu torni, kas atrodas 10 km no Salnavas pagasta. Uzkāpuši 20 metrus augstajā skatu tornī, varējām vērot skaisto Latgales dabu.

Izbaudījuši dabas skatus, devāmies uz Kārsavas pilsētu, kur kopā ar bibliotēkas vadītāju Intu Jurču un tautas nama vadītāju Ināru Rasimu devāmies uz Malnavas Rožukroņa Dievmātes Romas katoļu baznīcu. Tas bija skaists noslēgums mūsu aizrautīgajam izbraukuma pasākumam.

Paldies Mērdzenes, Salnavas un Kārsavas pilsētas bibliotēku vadītājiem par jauko uzņemšanu!

Paldies Zelču ģimenei par viesmīlību un garšīgo medu, Annai Dančai par veselīgo tēju!

Paldies šoferītim Oļegam! Kā arī paldies Pureņu pag. bērniem un jauniešiem par izturību visas ekskursijas laikā!

Ruta Zaiceva

Pureņu pagasta bibliotēkas vadītāja

coloring.cool