LV EN

Piektdiena, 2023. gada 27. janvāris
Ildze, Ilze, Izolde
Ludza
Mostly cloudy
-3°C
 
A A A

Istras un Rundēnu pagastu pārvaldē jauns pārvaldnieks

Pēc E. Vaišļas aiziešanas no Istras un Rundēnu pagasta pārvaldnieces amata, Ludzas novada pašvaldības izsludinātajam konkursam uz vakanto pārvaldnieka amatu pieteicās astoņi pretendenti.

Pēc intervijas ar atlases komisiju 6. decembrī, priekšroka tika dota diviem pretendentiem – Aleksandram Kaseckim un Aleksandram Sovānam. Par to, kurš no kandidātiem tiks apstiprināts amatā, lēma deputāti novada domes sēdē 7. decembrī.

Pirms balsojuma abi kandidāti īsi iepazīstināja ar sevi un savu darba pieredzi.

A. Kasecki novada pašvaldībā pazīst kā bijušo VSAC Istra direktoru, viņš ir ieņēmis arī ekonomista amatu Zilupes pilsētas domē.

A. Sovāns pašreiz ir ģimenes ZS Borovije līdzstrādnieks; līdz šim ir ieņēmis klientu menedžera amatu BIGBANK Latvijas filiālē un kredītspeciālista asistenta amatu AS Baltijas Izaugsmes Grupa. Izglītību A. Sovāns ir ieguvis Baltijas Krievu institūtā un maģistra grādu finanšu analītiķa kvalifikācijā aizstāvējis Latvijas Universitātē.

Deputātu balsojums par katru no kandidātiem noteica, kurš ieņems pagastu pārvaldnieka amatu.

Ar 9 balsīm par, 4 – pret, par Istras pagasta pārvaldnieku tika iecelts Aleksandrs Sovāns. Tieši tāpat balsis sadalījās balsojumā par A. Sovānu kā Rundēnu pagasta pārvaldnieku.

Balsojumā par A. Kasecka kandidatūru balsis sadalījās šādi – 3 par, 1 pret, 9 deputāti atturējās.