LV RU EN

Otrdiena, 2021. gada 26. oktobris
Kaiva, Amanda, Amanta
Ludza
Mostly cloudy
5°C
 
A A A

Istalsnai – 233

Jau 13. vasaru notiek Istalsnas svētki. Tiek svinēta ciema dzimšanas diena. Šogad – 233. Tas ir brīvdabas pasākums, kas notiek laukumā pie kluba. Ierasts, ka svētki tiek rīkoti tai nedēļas nogalē, kad Zambaru kapsētā ir kapusvētki un ciemos sabraukuši tuvi un tāli radi, bijušie istalsnieši. Šovasar sarīkojuma laiks mainīts – nedēļu vēlāk, jo pagājušajās brīvdienās Ludzā notika Klaidoņu diena – novada mēroga pasākums. Tomēr apmeklētāju Istalsnas svētkos tāpat bija daudz. Dzimšanas dienas tradīcija ir iedzīvojusies.

Dienā notika aktivitātes bērniem, bet vakarā – koncerts un zaļumballe. Koncerts sākās ar Istalsnas himnu, tad novada pašvaldības vārdā visus uzrunāja un svētkos sveica novada domes priekšsēdētāja vietnieks Valdis Maslovskis.

Koncertā piedalījās divi vietējā kluba amatierkolektīvi: vokālais ansamblis „Reimari” un meiteņu deju grupa „Ūgys”. Koncertā uzstājās viesi no Ludzas Tautas nama: folkloras kopa „Dzeipori” un deju kolektīvs „Priecīgās vecmāmiņas”, Pildas TN bērnu deju ansamblis „Karameles”. Tradicionāli koncertu noslēdza soliste Marina Piterāne. Viņas uzstāšanās vienmēr ir gaidīta. Šoreiz vienu dziesmu Marina izpildīja kopā ar savu mazmeitu Valēriju. Koncertprogrammu vadīja Rita Bogomola.

Svētkos daži ciema iedzīvotāji allaž saņem dāvanas. Katru gadu tiek noteikta cita nominācija. Ir sveikti sakoptāko sētu saimnieki, aktīvākie sabiedriskā darba veicēji, zemnieki, kuri savā saimniecībā tur gotiņas… Šogad godināja istalsniešus, kuri 2017. gadā svin apaļas jubilejas. Tādu izrādījās daudz – 17. Visvairāk bija četrdesmitgadnieku. Viņu vidū arī kluba vadītājs un svētku organizators Imants Bogomols. Imantu darbā atbalsta visa ģimene un saliedēts aktīvāko un uzņēmīgāko Istalsnas cilvēku kolektīvs, kas cenšas padarīt dzīvi ciematā interesantāku.

Novada domes deputāte Alīna Gendele sveica svētkos un atvainojās istalsniešiem par to, ka savā domes priekšsēdētājas gaitu sākumā ir šaubījusies, vai vajadzīgs klubs ciematā, kas nav pagasta centrs un kurā iedzīvotāju skaits nav liels. Laika gaitā pārliecinājos, cik nozīmīgas ir kluba aktivitātes jūsu ciemā, pasākumi ir labi apmeklēti. Paldies par darbu Bogomolu ģimenei, – teica A. Gendele.

Viss sarīkojums notika ģimeniskā gaisotnē. Skatītāji atsaucīgi uzņēma katru priekšnesumu, bet īpaši priecājās par vismazāko – Pildas dejotāju – uzstāšanos. Istalsnas bērni aktīvi atbalstīja katru muzikālo priekšnesumu, pierādot, ka ciematam ir nākotne.

Gaidot balli, visi cienājās ar pašvaldības sarūpēto dzimšanas dienas pīrāgu, ko atveda Valdis Maslovskis.

Lietus nelija, un noskaņojums bija labs – dzimšanas diena taču. Visiem kopīga.

Vanda Žulina

coloring.cool