LV RU EN

Svētdiena, 2021. gada 05. decembris
Sabīne, Sarma, Klaudijs
Ludza
Mostly cloudy
-6°C
 
A A A

Informatīvie semināri lauksaimniekiem

13. aprīlī Ludzas novada pašvaldības ēkas lielajā zālē (Ludzā, Raiņa ielā 16, 3. stāvs) notiks informatīvie semināri lauksaimniekiem par Lauku attīstības programmas aktualitātēm un pasākumiem.
Plkst. 10:00 seminārs „Aktualitātes platībmaksājumu ieviešanai 2015. gadā (t.sk. zaļināšanas prasības, atbalsts bioloģiskajai lauksaimniecībai)”. Lektore – Marina Sumarokova, LAD Austrumlatgales reģionālās lauksaimniecības pārvaldes Eiropas Savienības Tiešo maksājumu daļas vadītāja. Semināru rīko Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra Ludzas nodaļa.
Plkst. 12:00 seminārs „Par alternatīvām zāles biomasas izmantošanas iespējām”.
Semināra organizētāji – eksperti no Rīgas Tehniskās universitātes, SIA „BioRE”, Latvijas Dabas fonda un Baltijas Vides Foruma – iepazīstinās dalībniekus ar pētījumiem par iespēju izmantot zāles biomasu biodegvielu (biogāze un biobutanols) un zāles granulu ražošanā, kā arī ar šāda veida praktisku pieredzi ārvalstīs. Semināra noslēgumā ir paredzēta diskusija par šo produktu ražošanas perspektīvām Ludzas novadā.
Seminārs tiek organizēts Eiropas Komisijas LIFE+ Dabas un bioloģiskās daudzveidības programmas līdzfinansētā projekta „Alternatīvas biomasas izmantošanas iespējas zālāju bioloģiskās daudzveidības un ekosistēmu pakalpojumu uzturēšanai” (LIFE GRASSSERVICE) ietvaros.

grasservice

coloring.cool