LV EN

Piektdiena, 2022. gada 09. decembris
Sarmīte, Tabita
Ludza
Flurries
-7°C
 
A A A

Ikgadējās rudens “Tīrības dienas” tuvojas

Kā katru gadu, arī šogad, oktobris tiek pasludināts par „Tīrības dienu” mēnesi, kura laikā iedzīvotāji, valsts iestādes un uzņēmumi tiek aicinātas sakopt un satīrīt ikvienu valsts stūrīti, sākot no savām mājām, uzņēmumiem un pagalmiem, beidzot ar parkiem, pļavām un mežiem. “Tīrības dienu” ietvaros tiks rīkotas dažādas aktivitātes, kurās iesaistīties varēs ikviens, kam rūp tīra un sakopta vide.

“Tīrības dienu” mērķis ir mudināt iedzīvotājus ar lielāku atbildību izturēties pret savu valsti, uzturēt tīru un sakoptu, kā arī ar neiecietību izturēties pret tās piemēslotājiem. Tāpat akcijā iesaistīties aicināti uzņēmumi, kopīgiem spēkiem iztīrot Latviju un parādot savu mīlestību pret to.

“Šogad, tāpat kā iepriekšējos gados, rudens talka sāksies oktobra mēnesī, jo tas ir laiks, kad ir iespēja Latviju attīrīt no sabirušām lapām, atkritumiem un putekļiem. Vēršamies pie uzņēmumiem, kas apzinās sevi kā neatņemamu Latvijas valsts sastāvdaļu, kuriem rūp Latvija, kas vēlas līdzdarboties vides sakopšanā un saglabāšanā, piesakoties atbalstīt un aicinot sabiedrību padarīt Latviju tīrāku un skaistāku,” stāsta “Tīrības dienu” organizatoru pārstāve Linda Osīte.

“Tīrības dienu” norises laikā tiks apzinātas Latvijas piemēslotākās vietas, organizējot tīrības komandas uz konkrētajiem punktiem, tās savedot kārtībā. Lai rādītu piemēru, liela uzmanība “Tīrības dienu” ietvaros tiks veltīta sakoptāko māju, biroju un pagalmu izcelšanai, tādējādi vēlreiz pierādot, ka mēs varam, ja tikai labi gribam. Tāpat tiks organizēti dažādi konkursi par aktīvāko tīrības inspektoru, čaklāko uzņēmumu – tīrības komandu un labāko padomu, kā ieviest tīrību ikvienā Latvijas vietā.

Sagaidāms, ka, tāpat kā pavasara akcijā, arī rudenī dabas sakopšanas talku organizēšanā iesaistīsies pašvaldības, ne tikai aicinot iedzīvotājus sakopt Latvijas reģionus, bet arī palīdzot ar problemātisko rajonu, nesakoptu vietu apzināšanu un darbu organizēšanu. Latvijā ir cilvēki, kas gatavi strādāt, palīdzēt, uzkopt.

“Kļūstot par “Tīrības dienu” atbalstītāju, uzņēmumi iegūst ne tikai pozitīvas emocijas un gandarījumu, bet arī plašu publicitāti medijos, iespēju piedalīties „Tīrības dienu” publiskajos pasākumos, stāstīt par savu uzņēmumu, uzlabot tā tēlu un reklamēt,” turpina “Tīrības dienas” organizatore.

Ja uzņēmumi saredz iespēju atbalstīt Latvijas sakopšanu, ikviens aicināts sazināties ar “Tīrības dienu” biroju: piedalies@tiribasdienas.lv, tālrunis 26831571. Vairāk informācijas par “Tīrības dienu” aktivitātēm: www.tiribasdienas.lv.