LV RU EN

Piektdiena, 2021. gada 26. novembris
Sebastians, Konrāds, Sebastijans
Ludza
Cloudy
2°C
 
A A A

Ikgadējā tikšanās Pokuminas muižā

Pirms desmit gadiem, 2006. gadā, toreizējais Cirmas pagasta padomes priekšsēdētājs Voldemārs Dibaņins nāca klajā ar jauku ideju – pēc garāka pamestības perioda atjaunot Pokuminas parku. Nav iespējams aprakstīt to, cik daudz tika paveikts, lai sakārtotu parka teritoriju. Vietējie iedzīvotāji, pagasta pašvaldības darbinieki un sabiedriskajos darbos iesaistītie bezdarbnieki – visi piedalījās vietējās muižas senās godības atjaunošanā, cik nu tas ir iespējams pēc posta gadiem.Pokumina

Daudzi atceras, ka te savulaik darbojās Strautiņu skola. Pirmā pasākuma mērķis bija sapulcināt šīs skolas absolventus. Un uz savu dzimto pusi atbrauca vairāk nekā 300 bijušie Pokuminas apkaimes iedzīvotāji. Milzīga rezonanse! Tik daudzi cilvēki tikās pēc gariem gadiem. Bijušie pedagogi un skolēni ar lielu saviļņojumu, ar asarām acīs kavējās atmiņās par tāliem jaunības un bērnības gadiem.

Turpmākos 10 gadus esam centušies saglabāt Pokuminas svētku tradīciju. Šīs aizkustinošas, mīļās un interesantās tikšanās vēl ilgi silda sirdi.

Ir žēl, ka pagājušajā gadā muiža tika pārdota. Bet prieks, ka tās jaunais īpašnieks atļāva sarīkot vēl vienus Pokuminas muižas svētkus. Un tā siltā sestdienas, 30. jūlija, vakarā Pokuminas parkā atkal pulcējās ļaudis. Koncertā uzstājās Blontu folkloras kopa “Madara”, mums Pokumina_2pazīstamais bards Sergejs Šļomins, Cirmas pagasta vokālais ansamblis “Prieks”.

Pēc koncerta – zaļumballe, spēlēja Vitālijs Jankelāns no Kārsavas.

Marina PITERĀNE,

Cirmas pagasta bibliotēkas vadītāja

coloring.cool