LV EN

Pirmdiena, 2023. gada 30. janvāris
Tīna, Valentīna, Pārsla
Ludza
Mostly cloudy
0°C
 
A A A

Ievērosim kārtību pie atkritumu konteineriem!

Ludzas novada pašvaldība kopā ar SIA “Ludzas apsaimniekotāju” ir uzsākusi apsekot daudzdzīvokļu māju radīto atkritumu daudzumu, lai konstatētu reālo atkritumu apjomu.
Apsekojot pilsētas teritoriju un konteineru laukumus, ir redzama iedzīvotāju nevērīgā attieksme pret atkritumu novietošanu un šķirošanu. Atgādinām, ka dzeltenie atkritumu konteineri ir domāti šķiroto atkritumu novietošanai – stikls, kartons, papīrs, PT pudeles; tajos nedrīkst mest pārtikas atkritumus. Darām zināmu, ka šos konteinerus SIA “Ludzas apsaimniekotājs” savāc bez maksas.
Pašvaldība lūdz iedzīvotājus būt atbildīgākiem un visus atkritumus novietot paredzētajos konteineros, jo bieži tiek novērota situācija, ka konteineri ir tukši, bet atkritumu maisi vai vaļēji atkritumi tiek izbērti pie konteinera kaudzēs. Tāpat arī atgādinām, ka lielgabarīta atkritumi ir jānogādā atkritumu šķirošanas laukumā Rūpnīcas ielā 2a (bezmaksas) vai jāpasūta speciāls konteiners SIA “Ludzas apsaimniekotājam”, kurā drīkst mest būvniecības atkritumus un nevajadzīgas mēbeles. Tiesa, konteinera pasūtīšana ir maksas pakalpojums.
Pašvaldība ir uzstādījusi videonovērošanas kameras, lai sekotu līdzi kārtībai pie atkritumu konteineru laukumiem. Personas, kas pārkāpj saistošos noteikumus, tiks sauktas pie administratīvās atbildības.
Lūdzam arī iedzīvotājus un namu apsaimniekotājus sekot līdzi kārtībai atkritumu apsaimniekošanas jomā.
Būsim atbildīgi un rūpēsimies par kārtību sev apkārt!
Mārīte Romanovska
Ludza novada pašvaldības vides inženiere
Tel.: 65707130