LV RU EN

Piektdiena, 2021. gada 15. oktobris
Hedviga, Helvijs, Eda
Ludza
Mostly cloudy
9°C
 
A A A

“Ievainotais jātnieks” Ludzas Tautas namā

Turpinot iesākto filmu sēriju “Latvijas filmas Latvijas simtgadei”, 26. janvārī plkst. 17:30 aicinām Ludzas Tautas namā noskatīties dokumentālo spēlfilmu “Ievainotais jātnieks” par tēlnieku, Brīvības pieminekļa autoru Kārli Zāli, kam 2018. gadā atzīmējam 130. jubileju.

Latvijas simtgadi svinēsim kopā ar tēlnieka Kārļa Zāles 130. jubileju. Savu vīziju par Latvijas valsti viņš ir iemūžinājis divos monumentālos latviešu tautas nacionālās apziņas simbolos – Brīvības piemineklī un Brāļu kapos, kas pastāvēs, kamēr vien būs Latvijas valsts. Kārlis Zāle ar viņam raksturīgo monumentālo tvērienu dzīvi un tēlniecību redz lielās, spēcīgās līnijās, kas prasa daudz vitāla spēka un uzdrīkstēšanos. Filma seko Brīvības pieminekļa celtniecības procesam un tēlnieka dzīves notikumiem laikā, kad dzimst Latvija, sniedzot ieskatu laikmetam raksturīgajā politiskajā un sociālajā ainā, iepazīstinot  ar  tā brīža ideāliem, izcilām kultūras un mākslas personībām.

Ieeja – 1 Eur.

Uz tikšanos,

Tautas nama direktore V. Razumovska

coloring.cool