LV RU EN

Piektdiena, 2021. gada 30. jūlijs
Valters, Renārs
Ludza
Mostly cloudy
24°C
 
A A A

Iesvētīts Ludzas novada karogs

DSC_043516. jūnijā Ludzas Romas katoļu baznīcā notika dievkalpojums, kurā tika iesvētīts Ludzas novada karogs. Klātesot dažādu tradicionālo konfesiju pārstāvjiem, tika aizlūgts par novada jauno karogu.

Ludzas novada karoga autores ir mākslinieces Natālija Losāne un Ilze Kukule. Karogs ir divpusējs: uz balta un tumši zila horizontāli dalīta fona ir Ludzas novada ģerboņa attēls

Ludzas novada ģerboni Valsts Heraldikas komisija apstiprināja jau 2010. gada 11. novembrī. Tā autors ir Aivars Buļs. Ģerboņa fons ir zils un sudrabains. Zilā krāsa simbolizē diženumu un daudzos ezerus, kas rotā novada dabu. Sudrabs tradicionāli simbolizē vietējo iedzīvotāju atklātību un dabas tīrību.DSC_0441

Fons ir skaldīts ar viļņotu griezumu – ar 9 viļņiem, kas simbolizē 9 novada pagastus, kuri ir apvienojušies Ludzas novadā. Uz zilā fona attēlots zobens ar augšpus vērstu asmeni, kas atgādina par senajām cīņām, kas norisinājušās šajā pusē, un Ludzas pilsētas lomu Latvijas vēsturē – sargāt un aizstāvēt valsts austrumu robežu, kas 2004. gadā kļuva par Eiropas Savienības robežu. Zelts zobena rokturī stāsta par cieņu pret novada vēsturi un taisnīgumu, kas atgriezās ar Latvijas neatkarības atgūšanu. Atslēgas emblēma uz sudraba fona norāda uz stratēģiski svarīgo ģeogrāfisko izvietojumu – novadu šķērso nozīmīgi austrumu-rietumu tranzīta ceļi. Atslēga simbolizē Latvijas pilsētu pirmsākumus, jo Ludza ir vecākā pilsēta Latvijā. Atslēga atver jaunu attīstības posmu Ludzas novada vēsturē.

DSC_0452Ludzas novada domes priekšsēdētāja Alīna Gendele, uzrunājot klātesošos, uzsvēra, ka karogs ir identitātes apliecinājums, kuram jārada kopības sajūta starp iedzīvotājiem un pēc kura Ludzas novadu atpazīs citu vidū. Jaunais karogs kļūs par neatņemamu Ludzas novada vietas tēla elementu.

Iesvētītais Ludzas novada karogs pastāvīgi atradīsies domes priekšsēdētāja kabinetā. Lai turpmāk novada karogs pastāvīgi plīvotu mastā pie pašvaldības ēkām līdzās Latvijas un Eiropas Savienības karogam, tie tiks pasniegti pagastu pārvalžu un izglītības iestāžu vadītājiem.

 Svetlana Rimša,

sabiedrisko attiecību speciāliste

coloring.cool