LV RU EN

Piektdiena, 2021. gada 23. jūlijs
Magda, Magone, Mērija
Ludza
Mostly clear
14°C
 
A A A

Iespēja Tavai nākotnei – Esi brīvprātīgais!

Trešdien, 2011. gada 11. maijā,

plkst. 10:30 Ludzas novada vakara vidusskolā

plkst. 12:30 Ludzas 2. vidusskolas aktu zālē

2011. gads Eiropas Savienībā ir pasludināts par Eiropas Brīvprātīgā darba gadu!

Vai Tu esi brīvprātīgais?

Uzzini, kādas iespējas Tev paver brīvprātīgais darbs Latvijā un Eiropā!

PROGRAMMA

 • Kas ir brīvprātīgais un ko tas nozīmē?
 • Kas ir Eiropas Brīvprātīgais Darbs un kā Tu tajā vari iesaistīties?
 • Aktīvs vai pasīvs – kādas iespējas mainīt apkārtējo vidi?
 • Brīvprātīgais darbs – jauna pieredze, zināšanas un iemaņas Tavai nākotnei!

Uz šiem un vēl citiem jautājumiem atbildēs:

Kristīne Gailīte, brīvprātīgo koordinatore un projektu vadītāja, Eiropas Kustība Latvijā

Rauls Martins, Eiropas brīvprātīgais no Spānijas, Eiropas Kustība Latvijā

Prezentācijas notiek latviešu un angļu valodās.

Pasākumu atbalsta Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā!

Eiropas Kustības Latvijā (EKL) eksperti, iepazīstinot 10.-12. klašu audzēkņus ar brīvprātīgā darba iespējām Latvijā un ES, kā arī brīvprātīgā darba ieguvumiem jauniešiem un sabiedrībai. EKL rīkotais reģionālo prezentāciju cikls “Iespēja Tavai nākotnei: esi brīvprātīgais!” veltīts Eiropas Brīvprātīgā darba gadam, un to atbalsta Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā.

Ludzas 2. vidusskolā ar savu pieredzi dalīsies EKL brīvprātīgais no Spānijas Rauls Martins, kas kopš oktobra darbojas Latvijā, kā arī projektu vadītāja un brīvprātīgo koordinatore Kristīne Gailīte. Prezentācijā Rauls un Kristīne runāja par brīvprātīgā darba priekšrocībām un mācīšanās iespējām gan personīgai, gan profesionālai dzīvei, tostarp iepazīstināja skolēnus ar pilnībā apmaksātu Eiropas Savienības programmu jauniešiem – Eiropas Brīvprātīgo darbu (EBD).

EBD sniedz iespēju pavadīt līdz pat vienam gadam kādā Eiropas valstī, strādājot sev interesējošā projektā, iepazīstot citu kultūru, apgūstot valodu un gūstot nenovērtējamu pieredzi, atziņas un prasmes nākotnei.

Spāņu brīvprātīgais Rauls ir pavadījis Eiropas Kustībā Latvijā jau vairāk nekā sešus mēnešus, sava EBD projekta ietvaros strādājot ar Eiropas Savienības jautājumiem; kopumā viņa darbs šeit ilgs vienu gadu. Būdams vēstures un ģeogrāfijas skolotājs, Rauls atzīst: “Man īpaši interesē Latvijas vēsture un ģeogrāfija, kā arī sadarbība ar Latvijas jauniešiem. Latvija ir ļoti interesanta un iespējām bagāta valsts, taču jaunieši bieži vēl zina tikai nelielu daļu no savām iespējām.” Savukārt Kristīne, kura pati vienu gadu ir pavadījusi EBD Francijā, tagad ir Raula mentore, un viņa arī konsultē un nosūta brīvprātīgajā darbā jauniešus no Latvijas. Kristīne norāda: “Eiropas Kustības Latvijā uzdevums, kā vienai no lielākajām un pieredzes bagātākajām EBD nosūtītājorganizācijām Latvijā, ir informēt jauniešus par EBD un citām jauniešu iespējām. Skolēniem būs iespēja ne tikai gūt ieskatu programmas būtībā, bet arī iepazīties ar konkrētiem pieredzes stāstiem.”

Kāpēc tad brīvprātīgais darbs ir vērtīgs, un ko jaunietim var dot konkrēti Eiropas Brīvprātīgais darbs?

Galvenās atziņas, kas izriet no Raula un Kristīnes prezentācijā teiktā, ir – brīvprātīgais darbs dod lielisku iespēju apzināties un ‘'atrast'' sevi, iegūt jaunas zināšanas un iemaņas, kas ir noderīgas gan profesionālā, gan personīgā ziņā. EBD viennozīmīgi arī sniedz ieguldījumu sabiedrības dzīvē un attīstībā.

Eiropas Brīvprātīgais darbs ir viena no iespējām, kā gūt brīvprātīgā pieredzi ārzemēs – šī programma, kurā var piedalīties tikai reizi mūžā (ar izņēmumiem jauniešiem ar ierobežotām iespējām un īpašajām vajadzībām), nodrošina 100% bezmaksas ceļu, dzīvošanu, uzturu, veselības apdrošināšanu, valodas kursus un kabatas naudu, kas ir aptuveni 65-150 EUR apmērā (atkarībā no valsts, uz kuru jaunietis dodas). Brīvprātīgie pirms došanās prom tiek attiecīgi sagatavoti, un viņiem tiek nodrošināts vispusīgs atbalsts visā projekta laikā.

2009. gadā uz EBD no Latvijas devušies 127 jaunieši, tomēr šis skaits palielinās un 2010. gadā tas sasniedz ap 140. EKL īpaši mudina brīvprātīgos “sameklēt labas idejas un vest tās uz mājām,” pielietojot ārzemēs gūto pieredzi Latvijā un parādot, ka, aktīvi darbojoties, var ieviest pozitīvas pārmaiņas!

Papildus informācijai:

 • Eiropas Brīvprātīgais darbs ir ES programmas “Jaunatne Darbībā” viena no apakšprogrammām;
 • Programma pieejama jauniešiem no 18-30 gadiem;
 • Projekta ilgums ir no 2 līdz 12 mēnešiem (pārsvarā pieejami projekti sākot no četriem un sešiem mēnešiem);
 • Programmā var piedalīties tikai vienu reizi mūžā (izņēmums ir jaunieši ar īpašajām vajadzībām un ierobežotām iespējām, kas programmā var piedalīties atkārtoti, bet kopumā nepārsniedzot 12 mēnešus);
 • Projekta noslēgumā brīvprātīgais saņem Youthpass sertifikātu, kas apliecina projekta laikā iegūtās zināšanas un kompetences. Youthpass sertifikāts ir lielisks pielikums CV!
 • EKL ir akreditēta EBD nosūtītājorganizācija, kas divu gadu laikā nosūtījusi apmēram 25 brīvprātīgos uz visdažādākajām Eiropas valstīm – Spāniju, Turciju, Zviedriju, Vāciju, Čehiju, Austriju u.c. EKL rīko arī CV un motivācijas vēstuļu rakstīšanas apmācības, lai palīdzētu Latvijas brīvprātīgajiem prezentēt sevi starptautiski;
 • Akreditētās “Eiropas Brīvprātīgā darba” nosūtītājorganizācijas “Eiropas Kustība Latvijā” kontakti: e-pasts – [email protected], tel. – 67326548;
 • 2011. gads Eiropas Savienībā pasludināts par Brīvprātīgā darba gadu, un tā ietvaros notiek daudzveidīgas aktivitātes, lai popularizētu brīvprātīgo darbu gan Latvijā, gan arī ārzemēs.

coloring.cool