LV RU EN

Svētdiena, 2021. gada 01. augusts
Albīna, Albīns
Ludza
Partly sunny
19°C
 
A A A

Iesim kopā, lai dzīvotu!

KVkampana2013-LOGOJau trešo gadu pēc kārtas krūts vēža pacientu atbalsta biedrība Vita sadarbībā ar Latvijas Basketbola savienību organizē krūts veselības informatīvo kampaņu Pārbaudi krūtis, lai dzīvotu!, kuras mērķis ir pievērst sabiedrības uzmanību krūts veselības profilakses nepieciešamībai.

Latvijā krūts vēzis ir viena no izplatītākajām onkoloģiskajām saslimšanām un mirstības iemesliem sievietēm, un diagnostikai ir izšķiroša nozīme, lai savlaicīgi atklātu un ārstētu krūts vēzi. Šī gada kampaņas galvenais mērķis ir uzrunāt lielāko krūts vēža riska grupu – sievietes vecumā no 50 – 69 gadiem. Atgādinām, ka valsts piedāvātās krūts vēža skrīninga programmas ietvaros riska grupas sievietēm ir iespēja bez maksas veikt regulāru krūšu izmeklējumu jeb mamogrāfiju reizi divos gados.

Š.g. 25. maijs ir krūts veselības informatīvās kampaņas noslēguma diena, kad Rīgā, pie Brīvības pieminekļa, notiks dažādi tematiski, informatīvi un izklaidējoši pasākumi. Kampaņas kulminācija būs draudzības gājiens „Ejam kopā, lai dzīvotu!”, kas tiek organizēts jau trešo gadu kampaņas „Pārbaudi krūtis, lai dzīvotu!” ietvaros. Draudzības gājiens no Brīvības pieminekļa līdz Arēnai Rīga noslēgsies ar labdarības basketbola spēli starp Latvijas un Lietuvas sieviešu basketbola izlasēm.

coloring.cool