LV RU EN

Sestdiena, 2021. gada 27. novembris
Lauris, Norberts
Ludza
Flurries
0°C
 
A A A

Iepriecini, un tev būs priecīgāk

20160616_1700441Nav noslēpums, ka mūsdienu sabiedrībā ir daudz sasāpējušu problēmu – dzīvojam steidzīgā, stresa pilnā laikmetā, esam pieraduši, ka dažādas sabiedrības grupas un paaudzes norobežojas viena no otras, daudz retāk radoši izpaužamies un daudz neveselīgāk dzīvojam.   Lai bērniem un viņu vecākiem parādītu ceļu uz mierīgu, atvērtu, kustīgu, veselīgu un radošu ikdienu, Ludzas novada Bērnu un jauniešu centrs (BJC) ar Ludzas novada pašvaldības finansiālu atbalstu jūnijā organizēja vasaras radošo darbnīcu “Iepriecini, un tev būs priecīgāk”. Darbnīcai bija radoši–mākslinieciska un sociāli terapeitiska ievirze un tā notika 5 dienu garumā (š.g. 15. – 17. jūnijā un 20. – 21. jūnijā). 

Pateicoties daudzu BJC pedagogu (Ruta Zviedre, Ināra Mikažāne, Natālija Losāne, Sarmīte Stapule) un eksterno pedagogu (Jolanta Znotiņa, Dace Tihovska, Mārīte Lipska) ieguldījumam, darbnīcas programma bija ļoti daudzveidīga: bērniem tika piedāvāti gan kustību vingrinājumi, žonglēšana un psihomotoriskās spēles, gan tautiskas rotaļdejas un deja ar žonglēšanas elementiem, gan dažādi neverbālās komunikācijas uzdevumi jeb saskarsme bez vārdiem, tūrisma zīmju apguve un zīmju valodas pamati, arī vizuālā māksla un rokdarbi, sarunas un radoši uzdevumi par veselīga dzīvesveida un uztura jautājumiem, un pat kulinārijas nodarbība.21 06 2016 1155

Darbnīcas dalībnieki šīs prasmes apguva intensīvā piecu dienu programmā, vienlaikus trenējoties apgūto nodot tālāk.

Radošo darbnīcu otrajā dienā, 16. jūnijā, bērni viesojās biedrības „Autisma atbalsta punkts Rēzeknē” rīkotajā vasaras nometnē bērniem ar īpašām vajadzībām atpūtas kompleksā „Rāzna”, kur iepriecināja bērnus un viņu vecākus ar savu priekšnesumu, mācīja tos žonglēt un radoši darboties ar dažādiem priekšmetiem, vadīja kustību rotaļas, tādējādi nepiespiestā veidā mācoties sarunāties un saprasties ar bērniem ar īpašām vajadzībām.

19. jūnijā lielākie un pieredzējušākie darbnīcas dalībnieki viesojās Isnaudas Tautas namā, kur uzstājās ar īsu priekšnesumu un žonglēja kopā ar Bērnības svētku viesiem.

Savukārt 20. jūnijā jaunākie darbnīcas dalībnieki viesojās PII “Rūķītis”, kur uzstājās ar pasaku “Sarkangalvīte un vilks”, kā arī radoši darbojās kopā ar pirmsskolas vecuma bērniem.

Marika 20160621_14160721. jūnijā, noslēdzot vasaras radošo darbnīcu, bērni kopā ar vecākiem un biedrības “Līdzdalībai nav vecuma” pārstāvjiem viesojās Ludzas novada sociālās aprūpes centrā “Ludza”, kur uzstājās aprūpes nama senioriem. Pateicoties sadarbībai ar biedrību „Līdzdalībai nav vecuma”, bērni jau pasākuma gatavošanas procesā sadarbojās ar senioriem – kopīgi gatavoja dekorācijas, žonglēšanas priekšmetus un cienastu SAC “Ludza” klientiem. Pasākumu noslēdza kopīgs pikniks.20160621_1359231

Liels paldies Ludzas novada pašvaldībai par piešķirto finansiālo atbalstu projekta norisei, Ludzas novada BJC vadībai un pedagogiem – par palīdzību projekta norisē un transportu radošās darbnīcas izbraukuma dienām, biedrības “Līdzdalībai nav vecuma” vecmāmiņām – par uzdāvināto krāšņo paklāju bērnu nodarbībām un nesavtīgo palīdzību nodarbībās! Paldies arī Borisa un Ināras Teterevu fondam par iespēju bagātināt dārza svētku piknika galdu radošās darbnīcas noslēguma pasākumā SAC “Ludza”. Paldies visiem vecākiem!

Radošās darbnīcas vadītāja
Marika Čerņavska

 

coloring.cool