LV EN

Pirmdiena, 2022. gada 28. novembris
Rita, Olita, Vita
Ludza
Mostly cloudy
-2°C
 
A A A

Hipotēku banka sāk reģistrēt pieteikumus lauksaimniecības zemes iegādes kreditēšanas programmai

VAS “Latvijas Hipotēku un zemes banka” (Hipotēku banka) pirmdien, 4.jūnijā, sāks reģistrēt pieteikumus lauksaimniecības zemes iegādes kreditēšanas programmas aizdevumiem. Interesenti visās Hipotēku bankas filiālēs varēs iegūt informāciju par aizdevuma saņemšanai nepieciešamajiem dokumentiem, kā arī informāciju par atbalsta saņēmējiem izvirzītajām prasībām.
Ministru kabinets 29.maijā apstiprināja lauksaimniecības zemes iegādes kreditēšanas programmas nosacījumus, paredzot, ka kopējā kredītlīnija būs 10 miljoni latu. Viens saimnieciskās darbības veicējs vai savstarpēji saistīti aizņēmēji varēs saņemt aizdevumu līdz 100 000 latu. Atbalsta summa nedrīkstēs pārsniegt 100 procentus no iegādājamās zemes tirgus vērtības. Aizdevuma termiņš būs līdz 20 gadiem, un aizdevumus izsniegs līdz 2013.gada 31.decembrim. Par aizdevumu piešķiršanu lems “Lauku attīstības fonds”. Aizdevumu pieteikumus pieņems un izvērtēs Hipotēku banka.
Jēkabs Krieviņš, Hipotēku bankas valdes priekšsēdētāja vietnieks: “Lai veicinātu iespējami operatīvāku aizdevumu nonākšanu pie klientiem, Hipotēku banka jau nākamnedēļ sāks aizdevumu pieteikumu reģistrēšanu un aizdevuma saņemšanai nepieciešamo dokumentu izvērtēšanu. Tādējādi laikā, kamēr tiek gatavoti programmas noteikumi un sadarbības modelis starp iesaistītajām institūcijām : “Lauku attīstības fondu”, Zemkopības ministriju, Valsts Kasi un Hipotēku banku, banka jau veiks darbības, kas tuvinās klientus aizdevuma saņemšanas brīdim. Prognozējam, ka pirmie lēmumi par aizdevumu izsniegšanu “Lauku attīstības fondā” tiks pieņemti jūlija sākumā.”
Šobrīd Zemkopības ministrija sadarbībā ar Hipotēku banku un Lauku attīstības fondu precizē zemes iegādes kreditēšanas programmas ieviešanas nosacījumus, kas stāsies spēkā nākamajā nedēļā.

Papildu informācija:
Dagnija Muceniece
Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja
Tālrunis:67027070, 26534104
[email protected]

Santa Kaijaka
Hipotēku bankas sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālrunis: 67774224, 22029777
[email protected]