LV EN

Sestdiena, 2023. gada 04. februāris
Veronika, Daila
Ludza
Partly cloudy
-5°C
 
A A A

GudrasGalvas.lv izvērtē deputātu priekšvēlēšanu solījumus

Ar vienas deputātes darbu lepojas kurzemnieki, bet par cita deputāta aktivitātēm nav nekādu liecību publiskajā telpā. Minētie ir tikai divi no ekspertu vērtējumiem, kā Saeimas deputāti savus priekšvēlēšanu solījumus ir pildījuši parlamentārā darba pirmajā pusgadā. Konkrēts deputāta darba vērtējums ir atrodams www.GudrasGalvas.lv, jo portāls, kā solījis, tur deputātus pie vārda un ir aicinājis dažādu jomu ekspertus novērtēt viņu darbu Saeimā.

Pirms vēlēšanām GudrasGalvas.lv 34 šī brīža Saeimas deputāti katrs sniedza 3 solījumus vēlētājiem. Izvērtējot pirmos sešus darba mēnešus 10.Saeimā, deputāti tika lūgti novērtēt savu darbu 5 ballu sistēmā, savu pašvērtējumu arī paskaidrojot. Vēlētie tautas pārstāvji savu darbu pārsvarā vērtēja atzinīgi, piemēram, “esmu strādājis Saeimas ikdienas darbā ar maksimālo atļauto slodzi,” vai “esmu iesniegusi un sekmīgi aizstāvējusi priekšlikumus.” Konkrēto jomu ekspertu vērtējums par deputātu darbu daudzos gadījumos uzskatāmi atšķiras, un viņi aicina deputātus plašāk skaidrot savas aktivitātes un komunicēt ar vēlētājiem. Ar konkrētā deputāta solījumiem, to izpildi un ekspertu vērtējumu var iepazīties attiecīgo deputātu profilos www.gudrasgalvas.lv.

Saeimas deputātu darbu izvērtēja 26 eksperti no Sabiedriskās politikas centra PROVIDUS, Latvijas pensionāru federācijas, Māmiņu kluba, Rīgas Ekonomikas augstskolas, Latvijas Kultūras augstskolas, Nacionālās Aizsardzības akadēmijas, Baltijas Starptautiskais Ekonomikas Politikas Studiju Centra, Latvijas Zemnieku federācijas, Sabiedrības par atklātību – DELNA, biedrības “Cerību krāsa”, Latgales NVO resursu centra, Jēkabpils NVO atbalsta centra, Sociālo darbinieku biedrības, Latvijas Pašvaldību savienības, biedrības “Papardes zieds” un Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības.

GudrasGalvas.lv aicina vēlētājus turpināt sekot līdz deputātu darbam, turēt viņus pie vārda un izteikt savus priekšlikumus. GudrasGalvas.lv vēlētāji var sazināties ar deputātiem un arī valdības ministriem – uzdot jautājumus un saņemt atbildes, lasīt deputātu un ministru blogus, sekot līdzi Saeimas tiešraidei, kā arī, aizpildot vienkāršu anketu, pieteikties Saeimas apmeklējumam.

GudrasGalvas.lv platforma nodrošina vienlīdzīgas bezmaksas komunikācijas iespējas visiem Saeimas deputātiem un valdības ministriem.

Papildu informācija:
GudrasGalvas.lv koordinatore Linda Jākobsone
tālr. 67039271, 29123348
e-pasts: gudrasgalvas@providus.lv

Projektu “Vēlētāju un ievēlēto amatpersonu tiešās saziņas interneta vietnes www.gudrasgalvas.lv attīstība” finansiāli atbalsta Sorosa Fonds – Latvija Mediju programmas ietvaros. Plašāka informācija par Sorosa Fonda-Latvija atbalsta virzieniem pieejama www.sfl.lv.