LV RU EN

Svētdiena, 2021. gada 17. oktobris
Karīna, Gaits
Ludza
Mostly cloudy
7°C
 
A A A

„Gorūzā” valdīja tikšanās prieks

15.jūlijā Ciblas novada Zvirgzdenes muižas parka estrādē notika tradicionālie starpnovadu folkloras svētki “Gorūza”. Tajā piedalījās folkloras kopas un etnogrāfiskie ansambļi no bijušā Ludzas rajona novadiem.

Svētkus organizēja Zvirgzdenes pagasta pārvaldes vadītāja un folkloras kopa „Saime” vadītāja Valentīna Ruciņa.

Svētkiem bija dots skanīgs nosaukums „Dzīsmu trikmīņs”. Folkloras kolektīvi varēja brīvi izvēlēties tēmu savam priekšnesumam. Dziedāja un muzicēja etnogrāfiskie ansambļi no Mežvidiem, Pušmucovas „Olūti” un Nirzas „Raipole”, folkloras kopa „Saime” no Zvirgzdenes, „Rīkšova” no Ņukšiem, „Mārga” no Mērdzenes un „Madara” no Blontiem. Dejoja dāmu kolektīvs „EversS” no Ciblas.

Pēc koncerta dančos muzicēja Zvirgzdenes lauku kapelas jaunie muzikanti – Elīna, Evelīna un Aleksandrs.

Valentīna Ruciņa pauž prieku par atmosfēru, kāda valdīja šajos folkloras svētkos. Apbrīnojami pozitīva un labvēlīga gaisotne radīja īpašu saviļņojumu. „Gorūzā” tikās labi draugi, kurus vieno dziļa mīlestība pret tautas daiļradi.

„Gorūzai” paveicās ar ļoti labiem laika apstākļiem – spīdēja saule. Tomēr, iespējams, tieši tāpēc skatītāju rindas Zvirgzdenes estrādē bija retas – saulainās sestdienas pēcpusdienu daudzi izmantoja, lai steigtu savākt sienu vai paveiktu citus darbus laukos un pļavās.

Jāpiebilst, ka nupat ir pabeigts Zvirgzdenes estrādes remonts, ko veica vietējais uzņēmums „Dald”. Pašdarbnieki uz stingrā betona pamata, kas nu ir koka grīdas vietā, jutās labi un droši.

Ērika Bondarenko,

sabiedrisko attiecību speciāliste

Sandras Beļavskas foto

coloring.cool