LV RU EN

Ceturtdiena, 2021. gada 05. augusts
Osvalds, Arvils
Ludza
Thunderstorms
12°C
 
A A A

Gleznu izstāde “Lūdzu uz Ludzu”

No 4. septembra Ludzas novada pašvaldības ēkā (Raiņa ielā 16, Ludzā) skatāma starptautiskajā plenērā “Lūdzu uz Ludzu” tapušo darbu izstāde.

Šī gada 7.–11. augustā Ludzas Novadpētniecības muzejs rīkoja IV starptautisko plenēru “Lūdzu uz Ludzu”, veltītu mūsu pilsētas 840 gadu jubilejai. Plenēra mērķis bija iemūžināt Ludzas pilsētas ainavas un ludzāniešus.

Mūsu pilsētas skatus iemūžināja 13 mākslinieki no Polijas, Lietuvas un Latvijas: Mateušs Nikolajs Krasons un Rišards Kukabs no Polijas pilsētas Dembicas, lietuviešu gleznotāji Irina Amosova-Novikova (Viļņa), Andrejs Denisenko un Vera Civenkova (Visaginas), Osvalds Zvejsalnieks un Vladimirs Serkovs (Rēzekne), Andris Misāns un Gunita Zālīte-Misāne (Rēzeknes novads), Vjačeslavs Fomins, Iveta Ladusāne, Inese Kaziniece, Irina Martjukova (Ludza).

Vairāki mākslinieki apmeklēja mūsu pilsētu pirmo reizi un uzsvēra, ka Ludza ir Latvijas pērle ar savdabīgu daudznacionālu vēsturi.

coloring.cool