LV RU EN

Sestdiena, 2021. gada 16. oktobris
Daiga, Dinija
Ludza
Partly sunny
9°C
 
A A A

Gatavojamies Vispārējiem latviešu Dziesmu un Deju svētkiem

Šogad Latvijas valsts simtgades zīmē notiks Vispārējie  latviešu Dziesmu un Deju svētki, kuriem organizatori un amatierkolektīvi ir sākuši gatavoties uzreiz pēc iepriekšējiem Svētkiem.

Ludzas novada pašvaldībā 2. februārī noritēja darba sanāksme, uz kuru tika aicināti novada amatierkolektīvu vadītāji. Kultūras metodiķe Karīna Demko-Senkāne iepazīstināja klātesošos ar Svētku un mēģinājumu norises programmu, kārtības noteikumiem, informēja par reģistrēšanās kārtību un organizatoriskajiem jautājumiem.

Jevgenija Kušča, Ludzas novada domes priekšsēdētāja vietniece sociālajos, izglītības un kultūras jautājumos, pauda savu gandarījumu par to, ka novadā ir tik daudz dziedātāju, dejotāju, mūziķu un teatrāļu.

Provizoriski mūsu novadu lielajos svētkos varētu pārstāvēt 12 kolektīvi – 7 tautas deju kolektīvi, 2 folkloras kopas, jauktais koris, pūtēju orķestris un amatierteātris. Bet pirms tam kolektīviem būs jāiztur eksāmens – skate. Pavisam drīz, martā, skates notiks dejotājiem, pūtēju orķestriem un amatierteātriem. Aprīļa vidū notiks koru skate.

XXVI Vispārējie  latviešu Dziesmu un XVI Deju svētki norisināsies no 2018. gada 30. jūnija līdz 8. jūlijam. Svētku nedēļā Rīgā ieradīsies 40 000 dalībnieku no 118 Latvijas pašvaldībām, kā arī citām pasaules valstīm, kur latvieši uztur un attīsta Dziesmu un deju svētku tradīciju. Septiņās dienās viņi piedalīsies vairāk nekā 54 pasākumos – koru, deju, pūtēju orķestru, kokļu, tautas mūzikas, vokālo ansambļu, folkloras kopu u.c. koncertprogrammās, latviešu tautas tērpu skatē, tautas lietišķās mākslas izstādē un amatierteātru izrādēs.

Informāciju sagatavoja

Svetlana Rimša,

Ludzas novada pašvaldības sabiedrisko attiecību vadītāja

coloring.cool