LV RU EN

Piektdiena, 2021. gada 30. jūlijs
Valters, Renārs
Ludza
Mostly cloudy
25°C
 
A A A

“Garā pupa” izsludina pieteikšanos bezmaksas ekskursijām Rīgā

gara pupa_logoBērnu kultūras projekts “Garā pupa” aicina pieteikties bezmaksas kultūrizglītojošām ekskursijām, kas reģionu maznodrošinātajiem bērniem piedāvā iespēju iepazīties ar Rīgu un tās dāvātajām kultūras iespējām. Pieteikties ekskursijām aicinātas Latvijas reģionu skolas un pašvaldības, sadarbojoties ar vietējo sociālo dienestu.

Biedrības “Ascendum” bērnu kultūras projekts “Garā pupa” šoruden sāks jau sesto sezonu. Projekta mērķis ir nodrošināt bērniem pieeju kultūrai un atgādināt sabiedrībai par kultūras nozīmi personības un domātspējas attīstīšanā. Par projekta galveno aktivitāti ir kļuvusi bezmaksas ekskursiju organizēšana Rīgā, iesaistot reģionu mazturīgos bērnus kultūras procesos. Šajā sezonā papildus ierasto teātru un muzeju apmeklējumiem ekskursantiem būs iespēja iepazīties arī ar jaunuzcelto Gaismas pili. Pilnībā tiks segti visi ar ekskursiju saistītie izdevumi, pašvaldībām nepieciešams segt tikai transporta izdevumus.

Biedrības “Ascendum” valdes priekšsēdētāja Zaiga Pūce stāsta: “Bērnu ikdiena bieži mēdz paiet vienā un tajā pašā vidē. Viņi dzīvo un mācās savā novadā un pagastā, kas ir pierasts un pazīstams. Mūsu mērķis ir paplašināt bērnu redzesloku un palīdzēt „izrauties” bērniem no ikdienas rutīnas, ļaut iepazīt jaunus apvāršņus un vidi. Mēs ceram, ka, aizbraucot mājās, bērni būs guvuši jaunu iedvesmu, pozitīvas emocijas  un viņu nākotnes sapņi kļūs aizvien drosmīgāki un zinātkāre pēc jaunā – lielāka. Līdz šim ekskursijās esam atveduši gandrīz  3000 bērnus, un saņemam tikai pozitīvas atsauksmes.”

Pieteiksies ekskursijām iespējams aizpildot pieteikuma anketu. Aizpildītu pieteikuma anketu sūtīt uz e-pastu [email protected]. Neskaidrību gadījumā zvanīt 28696981. Plašāku informāciju par pašu projektu iespējams uzzināt interneta mājaslapā www.ascendum.lv/lv/gara-pupa.

Pieteikuma veidlapa

Biedrība “Ascendum” ir sabiedriskā labuma organizācija, kuras mērķis ir veicināt Latvijas augšupeju – ekonomisko, garīgo un sociālo – mērķtiecīgi atbalstot kultūru, zinātni un pilsonisko sabiedrību.

 

Dace Krūtaine,

Biedrība “Ascendum”

Ģertrūdes iela 42-5, Rīga, LV-1011

Mob. 29709678

E-pasts: [email protected]

Mājas lapa: www.ascendum.lv

coloring.cool