LV RU EN

Ceturtdiena, 2022. gada 26. maijs
Varis, Eduards, Edvards
Ludza
Cloudy
17°C
 
A A A

Gaismas dārzs – ludzāniešiem

Jau informējām, ka 22. jūnijā notika būvnieku un projekta “Gaismas dārzs Ludzai!” vadītāju darba sanāksme. Plānots, ka būvniecības darbi Gaismas dārzā tiks pabeigti augustā. Diemžēl tos ik pa laikam kavē šīs vasaras nepastāvīgie laika apstākļi. Būvnieki strādā tikai tad, kad var strādāt, – proti, kad nelīst, jo tehnika ir smaga un grimst. Pagaidām izdodas ievērot darbu grafiku un vēl ir cerība, ka beidzot lietavas rimsies, būvlaukums kļūs sausāks un būvnieki laicīgi varēs pabeigt darbus. Laika apstākļi ir vienīgais, ko nevaram ietekmēt, mums ir jāpielāgojas tiem un jādara viss iespējamais (un neiespējamais), lai objektu varētu pabeigt šogad – Ludzas pilsētas 840. jubilejas gadā.

Pēc būvdarbu pabeigšanas rīkosim lielo koku stādīšanas talku un Gaismas dārza atklāšanas pasākumu.

Ne reizi vien nācies atbildēt uz jautājumu “Ko Gaismas dārzs dos ludzāniešiem?”. Tas ir interesants jautājums, uz ko nav iespējams sniegt īsu atbildi. Varam to meklēt dažādos aspektos.

Pirmkārt – racionālais un visskaidrāk saredzamais aspekts: tiks sakārtota pašvaldībai piederoša “degradētā” teritorija, kas bija krūmājiem aizaugusi un neizmantota.

Otrkārt – garīgais un tālejošais aspekts: tiks izveidots interesants dabas un izglītojošs objekts, kam būs paliekoša vērtība – arī nākamās paaudzes Gaismas dārzā varēs dzirdēt un redzēt stāstu ne vien par kokiem kā Latvijas galveno dabas bagātība, bet arī par koku nozīmi mūsu sentēvu tradīcijās.

Vēl kāds būtisks aspekts – Gaismas dārza projekts vieno četras pierobežas kaimiņu pašvaldības, jo tas ir sadarbības projekts.

Ir saprotams, iedzīvotāji šo projektu uztver dažādi. Iespējams, daļai sabiedrības pietrūka pilnīgas un nesagrozītas informācijas par Gaismas dārzu.

Atkal un atkal varam apgalvot – šī projekta līdzekļus citiem mērķiem izmantot nevarējām: tikai jauna dabas objekta radīšanai un degradētas teritorijas sakārtošanai. Ar šiem mērķiem piedaloties Latvijas vides aizsardzības fonda rīkotajā projektu konkursā, kur bija liela konkurence, guvām “Gaismas dārza” projektam simtprocentīgu atbalstu. Fonda finansējums – 68 935 eiro, līdzfinansējums no pašvaldības – 10% no šīs summas (nepilni 7000 eiro).

Diemžēl Latgalē ir nelabvēlīga ekonomiskā situācija, iedzīvotājus pamatā uztrauc praktiskas lietas, tūlītēji rezultāti… Gaismas dārzu veidojam ar pārliecību, ka šo dabas parku sabiedrība spēs novērtēt ne tikai tālā nākotnē, bet jau tuvākajos gados.

Projekts „Gaismas dārzs Ludzai!” veltīts Latvijas simtgadei un tiek īstenots ar Latvijas vides aizsardzības fonda un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas finansiālu atbalstu.

Informē Ilona Mekša,

Attīstības un nekustamā īpašuma

nodaļas projektu vadītāja

coloring.cool