LV RU EN

Piektdiena, 2021. gada 30. jūlijs
Valters, Renārs
Ludza
Mostly cloudy
24°C
 
A A A

Gaisma un slēpes

EU&ENPI_LV-ENcolorDaudzi pilsētas viesi apbrīno mūsu parku; mēs esam gandarīti, ka mums ir tāda pastaigu un pasākumu vieta.Renovētā apgaismojuma sistēma Ludzas pilsētas parkā

Iespējams, ka daži vēl atceras, ka ik ziemu parkā bija slēpošanas trase, kuru izmantoja gan skolēni, gan slēpošanas entuziasti. Pašreiz Ludzas novada pašvaldība plāno atjaunot slēpošanas tradīciju parkā. Ziemā dienas ir īsas, un jau dienā kļūst tumšs. Lai varētu slēpot arī garajos ziemas vakaros, vasarā parkā tika renovēta visa apgaismojuma sistēma – kabeļi ieguldīti zemē, nomainītas visas laternas (darbus ļoti kvalitatīvi un laicīgi veica SIA „Kvēle”).

Pašreiz norit slēpošanas un nūjošanas aprīkojuma iepirkuma procedūra, kuras ietvaros tiks iegādāti 68 slēpju komplekti (slēpes, slēpošanas nūjas, stiprinājumi, dažādu izmēru zābaki), 1 slēpošanas trases rullis, kā arī 10 nūjas mūsdienās populārajam sporta veidam – nūjošanai. 30 slēpju komplekti nonāks Ludzas pilsētas ģimnāzijā sporta stundu organizēšanai, bet pārēji 38 un nūjošanas aprīkojums būs pieejami nomā (kontaktpersona Andrejs Narnickis; tālrunis: 65707124; darba dienās līdz plkst. 12.00; Raiņa ielā 16, 2. stāvā). Interesi par nūjošanu jau izrādīja Ludzas Diabēta Biedrība.

DSC_8071Visas šīs darbības notiek starptautiskā projekta „Veselīga dzīvesveida veicināšana Latvijas un Baltkrievijas reģionos” („Move for Life”) ietvaros; projektu vada Eiroreģions „Ezeru zeme”, un tajā piedalās vairāki partneri no Latvijas un Baltkrievijas. Iestājoties ziemai projekta partneri rīkos 3 starptautiskās slēpošanas sacensības – Novopolockā, Braslavā un Riebiņos, kuros piedalīsies skolēni no partneru pašvaldībām, tai skaitā arī Ludzas novada skolēni. 2014. gada februārī Preiļos notiks ģimeņu slēpošanas sacensības, un tām Ludzas novada pašvaldībai arī būs nepieciešams atrast brīvprātīgus slēpošanas piekritējus.

Projekta ietvaros tapa e-brošūra “Aktīvs un vesels”; to var lejuplādēt šeit…

Tranšeju rakšanaVisas aktivitātes atbalsta Eiropas kaimiņattiecību un partnerības instrumenta Latvijas – Lietuvas –  Baltkrievijas pārrobežu sadarbības programma. Ludzas novada pašvaldības budžets projektā 80 584,70 EUR, t.sk. EKPI finansējums 72 526,23 EUR; Latvijas valsts finansējums: 4 029,24 EUR; Ludzas novada pašvaldības  līdzfinansējums: 4 029,23 EUR.

 Eiropas kaimiņattiecību un partnerības instrumenta Latvijas, Lietuvas un Baltkrievijas pārrobežu sadarbības programma ir Baltijas jūras reģiona INTERREG IIIB Kaimiņattiecību programmas IIIA Dienvidu prioritātes turpinājums 2007. – 2013. gadam. Vispārējais Programmas stratēģiskais mērķis ir veicināt Latvijas, Lietuvas un Baltkrievijas robežu reģionu teritoriālo kohēziju, nodrošināt augsta līmeņa vides aizsardzību un ekonomisko un sociālo labklājību, kā arī veicināt starpkultūru dialogu un kultūras daudzveidību.

Programma aptver Latgales reģionu Latvijā, Paņevežas, Utenas, Viļņas, Alitas un Kauņas apgabalus Lietuvā, kā arī Vitebskas, Mogiļevas, Minskas un Grodņas apgabalus Baltkrievijā. Kā Programmas Kopīgā vadības iestāde darbojas Lietuvas Republikas Iekšlietu ministrija. Programmas oficiālā interneta vietne ir  www.enpi-cbc.eu.

Eiropas  Savienību  veido  28 dalībvalstis,  kas nolēmušas  pakāpeniski  apvienot  savu  kompetenci,  resursus  un  likteņus.  Piecdesmit  gadus  ilgā  paplašināšanās  perioda  laikā  tās  ir kopīgiem  spēkiem  izveidojušas  stabilitātes,  demokrātijas  un  ilgtspējīgas  attīstības  zonu, vienlaikus  saglabājot  kultūru  daudzveidību,  toleranci  un  personiskās  brīvības. 

Eiropas Savienība  labprāt  dalās  savos  sasniegumos  un  vērtībās  ar  valstīm  un  cilvēkiem  aiz  ES robežām.

Projekta koordinatore Ludzas novada pašvaldībā Viola Andruščenko

coloring.cool