LV RU EN

Trešdiena, 2021. gada 27. oktobris
Lilita, Irita, Ita
Ludza
Mostly cloudy
8°C
 
A A A

Gadi iet, bet skola vienmēr ir jauna!

Istras_skola1Istras vidusskola atzīmēja ievērojamu jubileju. Aprit 150 gadi kopš tās dibināšanas. Kolektīvs svētkiem sāka gatavoties jau sen – nosūtīja ielūgumus, gatavojas koncertam, rūpējas par dāvanām.

Un beidzot atkalredzēšanas prieks. Sestdien, 11. jūnijā, skolā sāka pulcēties bijušie skolēni, kuri kādreiz šeit sēdēja skolas solā, mācījās, apguva jaunas zināšanas, lai pēc tam kārtotu eksāmenus jau dzīvē. Ar uztraukumu tikšanos gaidīja bijušie skolotāji. Ciemiņi gatavoja apsveikumus.

Skolas durvis bija plaši atvērtas, aicinot visus ienākt. Katrs varēja redzēt, cik skaista ir skola! Bija prieks par skolēniem, kuri tagad šeit mācās un turpina iesāktās skolas tradīcijas.

Skanēja skaista mūzika, radot svētku noskaņojumu.

Svētku sarīkojumu atklāja Istras vidusskolas pedagogi Oksana Mortuzāne un Iļja Kņazevs. 

Svētku koncertā gan dejoja, gan dziedāja.DSCF54231

Ar skaļiem aplausiem sveicām bijušos skolotājus: V. Ļahoviču, Z. Čaplinsku, S. Ciško, M. Tomčiku, A. Rekeli, R. Anaņjevu, M. Maslovsku. Ļoti žēl, ka visi nevarēja ierasties uz skolas jubilejas svinībām, mēs pateicamies visiem pedagogiem par viņu darbu.

Istras_skola_12Skolas direktore I. Šteimanova izteica pateicību par ilggadēju darbu skolas pedagogiem un darbiniekiem: R. Vekšānei, S. Lazarevai, N. Leitānei, V. Čeksterei, M. Rakai, S. Puhovai, V. Marudenkam, G. Solostejam, M. Žukovai, M. Lukašenokai, E. Kravčenko, M. Šagaiko, I. Grjaznovai, A. Ašarčukai, N. Gorlačevai.

Ar klusuma brīdi atcerējās mūžībā aizgājušos skolas pedagogus un darbiniekus: Tamāru Zaharenoku, Juriju Sidorovu, Albertu Barzdainu, Leokādiju Palamarčuku, Filimonu Ivanovu, Kirillu Anaņjevu, Valentīnu Šarakovu, Veru Kolodinu, Mariju Vrublļevsku, Vasiliju Maslovski, Vasiliju Šarakovu,  Liliju Ravinsku, Nikolaju Eigimu, Irinu Nikiforovu, Genrihu Kiriloviču, Valentīnu Ivanovu, Vladimiru Nikiforovski, Jeļenu Eigimu, Tatjanu Sučikei, Allu Medvecku, Francisku Barzdainu, Olgu Medvecku, Zinaīdu Budnikovu, Anatoliju Rekeļu, Mečislavu Tiška, Nataļju Poļagoško.

Īpašus vārdus veltīja nesen mūžībā aizgājušai ilggadējai Istras vidusskolas direktorei Tamārai Zaharenokai.

Pasākuma laikā klātesošus uzrunāja bijušais skolas absolvents Jānis Zasčerinskis. Viņš atzīmēja, ka skolai ir panākumi daudzu gadu garumā. Tas ir stabils kolektīva darba rādītājs.

Absolventi, kuri skolu beidza pirms 25, 35, 40, 50, 60 gadiem, dalījās atmiņās par skolas gadiem, par savām veiksmēm un arī vilšanos.Istras_skola_13

Skolas kolektīvu apsveica Ludzas novada domes priekšsēdētājas vietnieks A. Meikšāns, Istras  pagasta pārvaldes vadītājs  A. Sovāns un bērnudārza vadītāja T. Medvecka. Ļoti patīkami, jo viņi visi savulaik absolvējuši Istras vidusskolu. 

Skolas kolektīvs izsaka pateicību Ludzas novada domes pašvaldības vadībai par materiālo atbalstu.

Ciemiņi atnesa daudz dāvanu, un skolas apkārtne un ēka turpmāk būs vēl sakoptāka un skaistāka.

Pats galvenais skolā – tās gars, kuru veido skolotāju un darbinieku kolektīvs, skolēni un viņu vecāki. Laiks iet, bet skola tomēr vienmēr paliek jauna. Skolas garam nav vecuma. Tam vienmēr ir desmit vai divpadsmit gadi – tieši tik, cik ilgi no pirmā līdz pēdējam zvanam te savas gaitas vada tās skolēni.

Istras vidusskolas kolektīvs izsaka visiem pateicību par atbalstu un jauki pavadīto laiku.

 

coloring.cool