LV RU EN

Svētdiena, 2021. gada 17. oktobris
Karīna, Gaits
Ludza
Mostly cloudy
7°C
 
A A A

Fonds „1836” aicina gājienā

Nedēļas nogalē – 10. un 11. jūnijā – notiks šī gada piektais fonda „1836” gājiens no Kārsavas līdz Ludzai.

Pirmajā dienā gājiens sāksies Kārsavā, pa ceļam būs iespēja arī izzināt Malnavu, un dienas noslēgumā vienoties kopīgai dziesmai Mērdzenē, mērojot aptuveni 23 km. Savukārt svētdien, dodoties līdz Ludzai (19 km garā gājienā), pārliecināsimies par to, kādēļ Latgale tiek dēvēta par zilo ezeru zemi.

Akcijas tradīcija – gājiena noslēgumā plkst. 18:36 Ludzas pilskalnā izskanēs fonda „1836” un draugu koncerts, uz kuru ir mīļi aicināts ikviens!

Par godu Latvijas simtgadei fonds „1836” veido mūsu valstij dāvanu – tūrisma maršrutu apkārt Latvijai, kas būs aptuveni 1836 kilometrus garš. „Aplido, apceļo, apmīļo Latviju!” projektā var piedalīties ikviens interesents, noejot sev vēlamo ceļa posmu kādā no pierobežas ceļiem. Gājiens no Kārsavas līdz Ludzai būs jau divdesmitais posms „1836” ceļā apkārt Latvijai.

Gājieni notiek nedēļas nogalēs, neskatoties uz to, vai ir saule vai lietus, jo mērķis ir iepazīt Latviju, tās dabu un kultūrvēsturiskās vērtības dažādos laikapstākļos. Ceļa dalībnieku sabiedrotie ir ne tikai satiktie ceļa biedri un sarunas, bet dziesmas un vietējie iedzīvotāji. 2017. gada gājieni norisināsies līdz septembra vidum un atsāksies 2018. gada pavasarī. Katram dalībniekam, kurš piedalās šajos gājienos, ir iespēja iegādāties īpašu pasi, kurā krāt zīmogus par noietajiem ceļa posmiem.

Papildu informāciju iespējams iegūt, ielūkojoties fonda „1836” mājas lapā www.1836.lv.

coloring.cool