LV RU EN

Svētdiena, 2022. gada 03. jūlijs
Verita, Everita, Benita, Sulamīte
Ludza
Mostly cloudy
24°C
 
A A A

Filma “Emīlija. Preses karaliene” Ludzā

Filmas stāsts ir sešās spēlfilmās un vienā dokumentālā sērijā. Latvijas vēsturē bagātākās sievietes un izdevējas Emīlijas Benjamiņas dzīvesstāsts, sākot no 1924. gada, kad viņa nolemj kopā ar vīru Antonu Benjamiņu izdot ilustrēto izdevumu “Atpūta”, kas kļūst par vienu no populārākajiem dzīvesstila izdevumiem Latvijā. Stāsts par neatkarīgu, modernu un spēcīgu sievieti, kura iekaro savu vietu 30. gadu žurnālistikas un sabiedrības elitē, nodevību un traģisku bojāeju 1941. gadā, it kā sekojot tā laika populārā gaišreģa Finka pareģojumam par Emīlijas dzīvi.

Filmas stāsts balstīts uz patiesiem notikumiem un reālām personām, bet daži tēli, to raksturi, ainas un notikumi ir izdomāti radošajā procesā, lai atspoguļotu notikumus un radītu filmas dramaturģisko stāstu.

Seansā tiks izrādīta daudzsēriju seriāla 5. – 6. sērija.

Seanss notiks 17. decembrī plkst. 17.00 Ludzas Kultūras namā, ieeja 3 Eur.

Apmeklētāji: vakcinēti, COVID 19 pārslimojuši, uzrādot derīgu  Covid 19 sertifikātu.

 

Uz tikšanos, 

Kultūras nama direktore

V. Razumovska

coloring.cool