LV EN

Otrdiena, 2023. gada 07. februāris
Ričards, Rihards, Nelda
Ludza
Snow
-2°C
 
A A A

“eXperiments” fināls LNT tiešraidē jau šonedēļ

Latvenergo koncerna erudīcijas konkursa “eXperiments” fināla spēle būs vērojama 7. maijā plkst. 20.35 televīzijas kanālā LNT. Noslēguma spēlē par 2011. gada “eXperiments” uzvarētāju titulu un galveno balvu – ceļojumu uz pasakaino Krētu – sacentīsies Latvijas reģionu gudrākās komandas, kas izturējušas konkursa atlases kārtas vairāku mēnešu garumā.

Spēle būs spraiga, jo asākie prāti no Kurzemes, Vidzemes, Zemgales, Latgales un Rīgas ir gatavi cīnīties, lai aizstāvētu savu, skolas un reģiona godu. Jaunieši, kuri startēs televīzijas spēlē, ir nopietni gatavojušies vairāk nekā trīs mēnešu garumā. Zināšanas iegūtas, gan cītīgi atkārtojot fizikas stundās apgūto vielu, gan meklējot papildu informāciju citos resursos. Komandas fināla spēlē risinās vairākus āķīgus un aizraujošus, ar fiziku un enerģētiku saistītus uzdevumus, kam līdzi domāt varēs arī klātienes līdzjutēji un televīzijas skatītāji. Dalībniekiem būs jāpierāda ne vien teorētiskas, bet arī praktiskas un ar sadzīvi saistītas zināšanas.

Televīzijas spēlē tiksies piecas komandas:

no Kurzemes reģiona – Māteru Jura Kazdangas pamatskolas komanda “Zibšņi”,

no Vidzemes reģiona Gulbenes 2. vidusskolas komanda “Voltiņš”,

no Zemgales reģiona Auces vidusskolas komanda “Kāpostiņi”,

no Latgales reģiona – Aglonas vidusskolas komanda “Smaidīgie Omi”,

no Rīgas reģiona – Rīgas 94. vidusskolas komanda “Potenciāls”.

Fināla spēles vadītāja un vienlaikus arī komandu aizgādņa lomu ieņems mūziķis Lauris Reiniks, bet par izpildīto uzdevumu pārbaudīšanu un vērtēšanu rūpēsies pieredzējusi un profesionāla žūrija. Savukārt atpūtas brīžos piedalīsies “eXperiments” īpašie viesi – burvju mākslinieki “Pecolli” unIelu vingrotāji, bet par muzikālu jautrību gādās Evija Sloka un grupa “PeR”, kas izpilda konkursa skanīgo tituldziesmu “Zināt ir stilīgi!”

AS “Latvenergo” Komunikācijas projektu daļas vadītāja Raja Kočanova stāsta: “Ar nepacietību gaidām “eXperiments” fināla spēli, lai klātienē tiktos ar aktīvajiem un zinātkārajiem jauniešiem, kuri jau no februāra nav žēlojuši ne laiku, ne spēku, lai sasniegtu konkursa finālu televīzijas tiešraidē. Manuprāt, “eXperiments” fināls nebūt nenozīmē noslēgumu, tieši otrādi – ceru, ka tas kalpos par sākuma punktu jauniešu izvēlē savu nākotni saistīt ar enerģētiku un fiziku.”

2011. gadā Latvenergo erudīcijas konkursu “eXperiments” atbalsta portāls draugiem.lv, skolēnu un studentu karte “ISIC”, apgāds “Lielvārds”, tūrisma aģentūra “FTB”, žurnāls “Ilustrētā Zinātne”, piedzīvojumu parks “Mežakaķis”, vertikālais vēja tunelis “Aerodium”, galda spēļu veikali “LUDO”, pica “Lulū”, elektronisko pakalpojumu sniedzējs “Lattelecom” un portāls tvnet.lv.

Konkursa ''eXperiments'' ideja radusies jau 1995. gadā, kad pamatskolu jaunieši piedalījās konkursā “Vatiņš”. Laika gaitā konkurss guvis vairākus skanīgus nosaukumus – “Voltiņš”, “Kam gaišākā galva?”, bet nu jau piekto gadu ir pazīstams ar nosaukumu “eXperiments”. Konkursa laikā 8. un 9. klašu skolēni var pierādīt, cik labi ir apguvuši pamatskolas obligāto mācību vielu, kā arī interesantā veidā atkārtot un iegūt papildu zināšanas fizikā un enerģētikā, turklāt “eXperiments” ir lieliska izdevība skolas vārda un skolēnu zināšanu popularizēšanai Latvijas mērogā, lai atklātu, kurā Latvijas pilsētā un reģionā mīt erudītākie jaunieši un nākotnes eksakto jomu speciālisti.