LV RU EN

Svētdiena, 2021. gada 05. decembris
Sabīne, Sarma, Klaudijs
Ludza
Mostly cloudy
-6°C
 
A A A

ESF projekta Nr. 8.3.5.0/16/I/001 “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” aktualitātes

1.martā apritēs gads , kopš Ludzas un Ciblas novadu skolas ir iesaistījušās projektā “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs”. Projekta ieguvumi ir acīmredzami – darbu skolās ir uzsākuši pedagogi –  karjeras konsultanti, skolēni ir apmeklējuši vairākus karjeras attīstības atbalsta pasākumus, iepazinuši dažādas profesijas, pabijuši mācību ekskursijās uzņēmumos un ražotnēs.  Karjeras attīstības atbalsta darba nodrošināšana izglītības iestādēs palīdz jauniešiem mērķtiecīgi pielietot skolā iegūtās zināšanas un prasmes, lai veiksmīgāk varētu veidot  ne tikai savu karjeru nākotnē , bet arī turpmāko dzīvi kopumā. 

2017./2018. mācību gadā jau ir notikuši 10 karjeras attīstības atbalsta pasākumi – skolēni ir devušies mācību ekskursijās uz Valsts robežsardzes koledžu un Zinātkāres centru “ZINOO Daugavpils”, apmeklējuši friziera un kinologa meistarklases, iepazinušies ar dažādām profesijām dabaszinātņu nozarē un paši darbojušies radošajās darbnīcās , iepazinuši bitenieka un maiznieka arodus, pabijuši Rēzeknes biznesa inkubatorā un ar pārvietojamā planetārija palīdzību ielūkojušies  kosmosa dzīlēs .

 Sākoties jaunajam –  2018.gadam, arī projekta darbā ir jaunumi. Ludzas pilsētas ģimnāzijā, Pildas pamatskolā un Ludzas novada vakara vidusskolā ar  2.janvāri darbu uzsāka pedagoģe – karjeras konsultante Rita Buceniece.  Valsts izglītības attīstības aģentūra karjeras attīstības atbalsta pasākumu īstenošanai šinī mācību gadā Ludzas un Ciblas novadu apvienībai, kā sadarbības partnerim , vēl ir papildus piešķīrusi 5110,00 eiro. Šo  līdzekļu apgūšana jau ir saplānota un jaunais pasākumu plāns ar divdesmit trīs jauniem pasākumiem –  apstiprināts. Skolēni turpinās saņemt vispusīgu un pilnvērtīgu karjeras atbalstu.

Projekta koordinatore,

Izglītības , kultūras un sporta pārvaldes metodiķe  Inese Romanova

coloring.cool