LV EN

Piektdiena, 2023. gada 27. janvāris
Ildze, Ilze, Izolde
Ludza
Mostly cloudy
-3°C
 
A A A

ERGO: Latvijā aktīvākie ceļotāji – vecumā no 40 līdz 50 gadiem

Šī gada pirmajā ceturksnī ERGO iegādāto ceļojuma apdrošināšanas skaits ir palielinājies par 57%, salīdzinot ar identisku periodu pērn. Kopumā ceļojumu apdrošināšanas segmentā šogad ERGO prognozē pieaugumu aptuveni 15% robežās.

Visbiežāk ceļojumu apdrošināšanu iegādājas uz 4 dienām

ERGO apkopotā statistika liecina, ka nedaudz ir samazinājies ceļojumā pavadīto dienu skaits, turklāt iecienīti un jau par stabilu tendenci kļuvuši četru dienu ceļojumi – kad cilvēki aktīvi izmanto svētku dienas vai pārceltās brīvdienas.

Lilita Linde, ERGO Transportlīdzekļu, CTA un personu apdrošināšanas departamenta direktore: “Saskaņā ar ERGO datiem, Latvijā visbiežāk ceļojumu apdrošināšanu iegādājas un līdz ar to kā apzinīgākie ceļotāji vērtējami iedzīvotāji vecumā no 40 līdz 50 gadiem. Šajā vecuma grupā iegādāti 22% jeb aptuveni 1/5 no visām ceļojumu apdrošināšanas polisēm.

Populārākie ceļojumu veidi šajā vecuma grupā ir atpūtas ceļojumi uz siltajām zemēm un slēpošanas kūrortiem, kā arī biznesa darījumu braucieni.”

Palielinājies izmaksāto atlīdzību skaits, kas mērāmas vairāku tūkstošu apmērā

Par neparedzētu medicīniskās palīdzības nodrošināšanu ārzemēs, apdrošināšanas sabiedrība ERGO jau šogad segusi zaudējumus vairāku tūkstošu apmērā.

Tāpat ERGO speciālistu novērojumi liecina, ka cilvēki arvien vairāk apzinās un novērtē ievērojamo medicīnas pakalpojumu cenu līmeņa atšķirību Latvijā un ārvalstīs, un iespēju par salīdzinoši mazu summu iegādāties apdrošināšanu un pasargāt sevi no neparedzētiem, lieliem izdevumiem.

Lilita Linde: Piemēram, par veiktu akūtu apendicīta operāciju Turcijā ERGO atlīdzībās izmaksājis 4217 latus, kamēr iegādātās polises vērtība bija vien 6,5 lati. Tāpat šogad izmaksātas divas ievērojamas atlīdzības, kad par ārstēšanos Austrijā ERGO diviem klientiem atlīdzībās izmaksāja attiecīgi 2670 latus un 4780 latus. Abos gadījumos negadījums notika slēpojot. Salīdzinājumam – polise katram klientam izmaksāja aptuveni 10 latus.”

ERGO praksē lielākā līdz šim izmaksātā atlīdzība ceļojumu apdrošināšanā 29 000 eiro, kas klientam tika samaksāti par ārstēšanos ASV klīnikā. Savukārt polises vērtība bija aptuveni 33 lati.”

Šādi spilgti atlīdzību gadījumi ataino ceļojumu apdrošināšanas neatsveramo nozīmi dodoties uz ārvalstīm. Protams, joprojām ir ļoti liels īpatsvars to ceļotāju, kuri izvēlas ieekonomēt uz apdrošināšanas rēķina, pat neapzinoties risku, kādam pakļauj sevi un savus tuviniekus.