LV RU EN

Sestdiena, 2022. gada 21. maijs
Ingmārs, Ernestīne, Akvelīna
Ludza
Cloudy
11°C
 
A A A

Ludzā – simts un viena jauna „ēna”

DSC_0445Kā zināms, „Ēnu diena” ir pasaulē populāra karjeras izglītības akcija, kuras laikā skolēni apmeklē kādu darbavietu un 4 – 6 stundu garumā vēro interesējošās profesijas pārstāvja darba ikdienu. Šogad Ludzā iespēju „ēnot” izmantoja 101 jaunietis no Ludzas, Ciblas un Kārsavas novada. Viena mūsu novada jauniete pieteicās par ēnu Rēzeknes domes ekonomistei.

13. februārī Ludzas novada pašvaldībā viesojās 15 skolēni, kļūstot par „ēnām” Ludzas novada pašvaldības novada domes priekšsēdētājas vietniekam, izpilddirektora vietniekam, vērojot darbu Administratīvajā, Juridiskajā, Dzimtsarakstu, Attīstības un nekustamā īpašuma nodaļā, kā arī Finanšu un grāmatvedības nodaļā. Skolēniem tika dota iespēja uzzināt par pašvaldības darbinieku ikdienu, iepazīties ar nozaru speciālistu darba pienākumiem un gūt iespaidus par iespējamo nākotnes profesiju. Pasākuma laikā jaunieši ne vien sekoja līdzi speciālistu ikdienas darbiem, bet arī iesaistījās darba procesā un varēja rast atbildes uz sev interesējošiem jautājumiem.DSC_0440

Lielu interesi jaunieši šogad izrādīja arī par uzņēmējdarbību. SIA „Saule 5” par ēdināšanas pakalpojumiem un izklaides pasākumu organizēšanu interesējās 10 skolēni. Deviņi jaunieši iedziļinājās tīkla mārketinga uzņēmuma darbībā, 5 – mēbeļu ražošanas procesā SIA „Rasa L”. Ziedu veikalā „Madam Natali” floristikas pamatus apguva 3 jaunietes, bet SIA „Ludzas apsaimniekotājs” ar būvdarbu un apzaļumošanas speciālistu darbu iepazinās 5 jaunieši. Tūrisma joma ir aktuāla, tāpēc 4 skolēni viesojās Tūrisma informātikas centrā un 5 – biedrībā „Ludzas Amatnieku Centrs”. Par IKT tehnoloģiju izmantošanu un pakalpojumu sniegšanu SIA „Graphic Stories” interesējās 4 jaunieši. Vienāds bija to interesentu skaits (pa 3), kas iedziļinājās farmaceitu (aptiekā „Certrārija”), žurnālistu (laikrakstā „Ludzas Zeme” redakcijā) darba ikdienā. Policijas darbinieku darbu izprast devās 10 jaunieši, astoņi izrādīja interesi par prokuratūras darbu, 3 – par tiesas darbību. Pirmsskolas izglītības iestādē „Rūķītis” psihologa, logopēda un pedagogu darbu vēroja 8 jaunieši. Trīs skolēni „ēnoja” Ludzas Tautas nama dīdžeju un 2 – Latvijas Sarkanā Krusta Ludzas komitejas censoņus.DSC_0462

Karantīnas dēļ ar mediķu darbu šoreiz iepazīties nebija iespējams. Tomēr „Ēnu diena” Ludzas medicīnas iestādēs tiks organizēta atsevišķi šā gada martā.

„Ēnu dienas” noslēgumā katrs skolēns saņēma apliecinājumu par savu dalību pasākumā. Daloties ar iespaidiem par dienas gaitā redzēto un piedzīvoto, jaunieši atzina, ka „ēnot” varētu pat vairākas dienas pēc kārtas, jo tam atvēlētais laiks izrādījies daudz par īsu.

Svetlana Rimša,

sabiedrisko attiecību speciāliste

Jolantas Kukšinovas, Martas Kukšinovas un Sintijas Orlovskas fiksētos “Ēnu dienas” fotomirkļus varat skatīt fotogalerijās.

coloring.cool