LV RU EN

Trešdiena, 2021. gada 08. decembris
Gunārs, Vladimirs, Gunis
Ludza
Mostly clear
-19°C
 
A A A

ELECO aicina jauniešus piepelnīties vasaras brīvlaikā, sakopjot apkārtējo vidi

Pēc Eleco un OMD veiktās aptaujas datiem ceturtā daļa jeb 25% Latvijas jauniešu vecumā no 15 līdz 19 gadiem kā galveno problēmu esošajai atkritumu apsaimniekošanas sistēmai min informācijas trūkumu par utilizācijas punktu atrašanās vietām.

“Uzskatām, ka šī situācija ir jāmaina un esam uzsākuši jauniešu informēšanu un izglītošanu apkārtējās vides aizsardzības jautājumos, iesaistot piedalīties konkrētos projektos. Akcija “Jaunieši – zaļākai Latvijai” ir pirmais solis. Savācot un nododot otrreizējai pārstrādei, nevajadzīgās ierīces (piem., datorus, monitorus, veļas mašīnas, akumulatorus, baterijas, mobilos telefonus), metāllūžņus, PET pudeles un makulatūru, skolniekiem ir iespēja ne vien aizpildīt savu brīvo laiku, bet arī palīdzēt sakopt apkārtējo vidi”, uzsver Eleco direktors Arnis Kozlovskis.

Līdz šim otrreizējas utilizācijas sistēma Latvijā nav darbojusies efektīvi. To uzskatāmi parāda arī Eurostat dati – 2008.gadā Latvijā utilizācijai tika nodoti 3 kg elektropreču uz vienu iedzīvotāju. Tai pat laikā šis pats rādītājs tādās valstīs kā Zviedrija, Norvēģija un Vācija ir vairāk nekā 8 kg uz vienu iedzīvotāju. Latvija atpaliek arī no kaimiņvalstīm – Igaunijā un Lietuvā pērn tika nodoti utilizācijai 4-5 kg elektropreču uz vienu iedzīvotāju

Sīkāk ar akcijas noteikumiem var iepazīties Eleco mājas lapā http://www.eleco.lv/ vai piezvanīt uz bezmaksas “zaļo līniju” pa tālruni 800 00 515.

Ludzā akcijas ietvaros ierīces pieņem SIA Barks M pieņemšanas punkts Ludzā: Ludza, Tālavijas iela 52/2, tālr. 29401186

coloring.cool