LV RU EN

Sestdiena, 2021. gada 31. jūlijs
Ruta, Rūta, Sigita, Angelika
Ludza
Mostly sunny
25°C
 
A A A

Ekspluatācijā nodots tranzīceļa P49 Tālavijas ielas posms

2014.gada 29.augustā ekspluatācijā tika nodots vēl viens rekonstruētais transzītceļa P49 ielas posms – Tālavijas iela no Tālavijas 127 līdz Lauku ielai.

Veicot ceļa būvdarbus 615 metru garumā, tika nomainīts pamatnes drenējošais slānis, ieklāts ģeosintētiskais materiāls, izbūvēta lietus ūdens novadīšanas sistēma, kā arī veikta elektroapgādes un vājstrāvas tīklu rekonstrukcija. Pilnveidojot satiksmes organizāciju un drošību, ierīkots ielas apgaismojums, abās ielas pusēs izbūvētas gājēju ietves. Visos krustojumos un gājēju pārejas vietās, kā arī ietves šķērsošanas vietās ar nobrauktuvēm izbūvētas pazeminātas apmales. Tas nodrošina personām ar funkcionāliem traucējumiem, gados vecākiem cilvēkiem un personām ar bērnu ratiņiem komfortablāku pārvietošanos. Savukārt, lai cilvēki ar redzes traucējumiem labāk, ērtāk un drošāk varētu pārvietoties arēja vidē, ietves bruģakmenī ir izveidota vadlīniju pārvietošanās sistēma (prizmatiskais bruģis).

Foto_preses_relizeiIelas posma rekonstrukciju veica SIA „RBSSKALS Būvvadība”. Būvuzraudzību projektā nodrošināja SIA „Projekts 3”, autoruzraudzību – tehniskā projekta izstrādātājs SIA „REM PRO”. Māju pievadu izbūves darbus aiz ielas sarkanajām līnijām (pēc uzskaites) veica AS „Sadales tīkli”.

Tranzītceļa ielas posma „Tālavijas iela no Tālavijas 127 uz pilsētas centra pusi 0,6 km” (līdz Lauku ielai), kā arī pērnā gada rudenī pabeigtā posma „Tālavijas iela no Kuļņeva ielas līdz Baznīcas ielai, Baznīcas iela no Tālavijas ielas līdz Latgales ielai, Latgales iela no Baznīcas ielas līdz Kr.Barona ielai” pārbūve tika īstenota Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansētā projekta „Tranzītceļa P49 ielu posmu rekonstrukcija Ludzas pilsētā” (Nr.3DP/3.2.1.2.0/12/APIA/SM/029) ietvaros. Projekta realizācija ilga no 2012.gada 30.augusta līdz 2014.gada 29.augustam. Abu posmu kopējās renovācijas izmaksas sastāda EUR 2 640 504,71; attiecināmās projekta izmaksas – EUR 2 122 486,97, t.sk. ERAF līdzfinansējums – EUR 1 697 565,07, valsts budžeta dotācija – EUR 63 674,61, pašvaldības attiecināmais finansējums – EUR 361 247,29.

ERAF-logo

Informāciju sagatavoja:

projekta koordinatore

Ilona Rimša

coloring.cool