LV EN

Pirmdiena, 2023. gada 30. janvāris
Tīna, Valentīna, Pārsla
Ludza
Mostly cloudy
0°C
 
A A A

Ekskursija uz Klaipēdu

Septembrī Ludzas Invalīdu biedrībā tika organizēta ekskursija uz Lietuvas Jūras muzeju un Delfināriju Klaipēdā. Neskatoties uz finansiālajām grūtībām (ekskursijas dalībniekiem pašiem bija jāapmaksā ieejas biļetes) un dažādām problēmām ar veselību, ekskursijā piedalījās 23 LIB biedri, un par to nenožēloja.

Izbraucot no Ludzas vēlu naktī, galapunktu autobuss ar ekskursantiem sasniedza nākamajā dienā ap pusdienām. Piebraucot pie Smyltene daži ar satraukumu vēroja, kā trīsdesmitvietīgais autobuss ar pasažieriem uzbrauc uz prāmja, lai pārceltos uz pretējo krastu kur atrodas Jūras muzejs, tomēr viss noritēja veiksmīgi.

Sākumā tika apskatīts Akvārijs. Zivis ir tā pieradušas pie apmeklētājiem, ka uztver tos absolūti mierīgi, nebēg prom un rodas tāda sajūta, ka viņas mierīgi var noglaudīt ar roku. Lielākais vairums iemītnieku izskatījās diezgan pazīstami, taču daži eksemplāri pārsteidza ar savām eksotiski spilgtajām nokrāsām. Ja zivis mums tomēr ir pazīstamas – kaut vai no gastronomiskās puses – tad koraļļi izrādījās daudz pārsteidzošāki. Tie iespaidoja apmeklētājus ar saviem krāšņajiem toņiem un izskatu. Skatoties uz gliemežvākiem varēja gūt priekšstatu par jūras iemītnieku ļoti plašo izmēru un formu diapazonu.

Tomēr vislielāko iespaidu uz ekskursijas dalībniekiem atstāja Delfinārijs. Delfīnu un jūras lauvu priekšnesums bija vienreizējs! Viņi spēlējas ar bumbu, meta to grozā, zīmēja ar otu, dziedāja… Pieaugušie par izrādi sajūsminājās un priecājās kā mazi bērni!

Ekskursija izdevās īsa, taču ļoti spilgta un neaizmirstama. Invalīdus sauc par cilvēkiem ar ierobežotām iespējām, un ierobežojumi galvenokārt attiecas uz viņu spējām pārvietoties, kas padara dzīvi daudz monotonāku par citu cilvēku dzīvi. Ekskursija uz Klaipēdu deva šiem cilvēkiem iespēju izrauties no pelēkās ikdienas.

Par šo iespēju Ludzas Invalīdu biedrība saka paldies Ludzas novada domes deputātam Jevgēnijam Lukašenokam par palīdzību ekskursijas organizēšanā.