LV RU EN

Svētdiena, 2021. gada 05. decembris
Sabīne, Sarma, Klaudijs
Ludza
Mostly cloudy
-6°C
 
A A A

Ceļā uz XXV Dziesmu un XV Deju svētkiem

Dziesmu_svetki (1)XXV Vispārējie latviešu Dziesmu un XV Deju svētki notiks no 2013. gada 30.jūnija līdz 7.jūlijam. Svētkiem gatavojas 40 000 dalībnieku – kolektīvi no Latvijas (vairāk nekā 1600, tostarp 100 mazākumtautību kolektīvi un individuālie izpildītāji skatēs), latviešu diasporas (57) un ārvalstīm (28).

30.jūnijā pl.14.00 Bērnu folkloras kopu un solistu koncerts „Zvaigžņu sega” Rīgas Latviešu biedrības nama Zelta zālē, kur piedalīsies Ludzas mūzikas pamatskolas folkloras kopa ar solisti Laimu Tihovsku.

No 2. līdz 7.jūlijam Vērmanes dārzā Amata meistaru darinājumu gadatirgus, kur rīdziniekiem un Rīgas viesiem savus darinājumus un meistardarbus  piedāvās biedrība „Ludzas amatnieks”.

Starp 603 deju kolektīviem, kas ir vislielākais deju kolektīvu skaits Deju svētku vēsturē Daugavas stadionā deju lieluzvedumā „Tēvu laipas”, dejos arī 6 Ludzas novada deju kolektīvi: 2 jauniešu („Žeperi” un „Žiks”, 3 vidējās paaudzes („Isnauda”, „Klip-klap”, „Reizē”) un 1 senioru deju kolektīvs („Atvasara”). Dejotājiem šajos svētkos liela slodze – mēģinājumi no 2.jūlija pl.8.00 – 23.00 un tad 5 deju koncerti (4.jūlijā pl.22.00, 5.jūlijā pl.14.00 un pl.22.00, 6.jūlijā pl.15.00 un pl.22.00).

6.jūlijā pl.22.00 deju lieluzvedumu „Tēvu laipas” varēs vērot arī Tiešraidē LTV1 un pēc raidījuma demonstrējuma – www.ltv.lv).

Senioriem šie svētki ir īpaši, jo jāuzstājas 6 koncertos. Papildus koncerts ir 5.jūlijā Starptautiskais izstāžu centrā Ķīpsalā pl.18.00, kur notiks Senioru koru un deju kolektīvu koncerts „Zem treju loku varavīkšņu tilta”, tur dejos arī Ludzas TN senioru deju kolektīvs „Atvasara” (bezmaksas pasākums).

6.jūlijā pl. 17.00 Pūtēju orķestru Dižkoncerts Doma laukumā, kur uzstāsies arī Ludzas TN pūtēju orķestris „Ludza”. Ierakstā LTV7, pēc raidījuma demonstrējuma – www.ltv.lv, Latvijas Radio 3.

6.jūlijā no pl. 10.00 – 20.00 Folkloras diena (Vērmanes dārzā), kur savu skanīgo dziedājumu un latgalisko šarmu visus priecēs Ņukšu folkloras kopa „Rīkšova”.

7.jūlijā notiks no pl. 10.00 līdz 15.00. Svētku dalībnieku gājiens (Ludzas novads dosies gājienā ap pl.13.00) No Brīvības pieminekļa pa Brīvības ielu līdz Dailes teātrim to varēs vērot arī Tiešraidē LTV1 un LTV7 un pēc raidījuma demonstrējuma – www.ltv.lv, kā arī dzirdēt Latvijas Radio 1.

Koriem būs 2 koncerti Mežaparka lielajā estrādē 6. un 7.jūlijā.

Svētku noslēgumā pl.19. – 23.00 Mežaparka Lielajā estrādē Noslēguma koncerts „Līgo!”, kur kopā ar daudzajiem tūkstošiem citu dziedātāju būs arī Ludzas TN jauktais koris „Austrumstīga”. Tiešraidē LTV1 un pēc raidījuma demonstrējuma – www.ltv.lv, Latvijas Radio 1, Latvijas Radio 3.

Šis skaistais koncerts turpināsies kā Sadziedāšanās nakts līdz pat pl. 4.00 rītā. Tiešraidē LTV1, pēc raidījuma demonstrējuma – www.ltv.lv.

30.jūnijā, kad saule būs zenītā, visā Latvijā, vietās, no kurienes nāk Dziesmu un Deju svētku dalībnieki, tiks pacelti Dziesmusvētku karogi. Arī Ludzā (pie Ludzas novada pašvaldības ēkas), Isnaudā (pie Isnaudas pagasta ēkas) un Ņukšos (pie Ņukšu pagasta ēkas) pl. 13.00 notiks pasākumi, kuru laikā tiks pacelti Dziesmus vētku karogi. Šie karogi plīvos visu Dziesmu svētku laiku.

Ludzas, Ciblas un Kārsavas iedzīvotājiem 30.jūnijā pl. 18.00 būs iespēja izbaudīt svētku sajūtu Ludzas pilsētas estrādē, kur notiks koncerts „Ceļā uz XXV Dziesmu un XV Deju svētkiem”.

Sarmīte Stapule-Zagorska,

galvenā speciāliste kultūras jomā

coloring.cool