LV EN

Piektdiena, 2023. gada 03. februāris
Vida, Ida, Aīda
Ludza
Partly cloudy
-6°C
 
A A A

Dzīvo brikšņos un būrīšos

Pašvaldībai un apsaimniekotājiem visai bieži tiek pārmesta tā vai cita neizdarība. Iespēju robežās, šobrīd aizvien veiklāk, dienesti cenšas reaģēt un novērst nepilnības. Savukārt pašvaldības nostāja pret dažādu noteikumu pārkāpējiem, jāteic, ir visai lojāla. Ir izteikti brīdinājumi, taču reāli naudas sodi tiek piemēroti reti. Vairākos saistošajos noteikumos ir atrunāti pārkāpumi, par kuriem iespējams piemērot naudas sodus. Piemēram, Ludzas novada teritorijas kopšanas un būvju uzturēšanas noteikumu 2. punkts paredz, ka īpašnieks nodrošina savas teritorijas sakopšanu, zālāju nopļaušanu. To neveicot, var tikt piemērots naudas sods līdz Ls 250. Būvniecības likums paredz katras pārbūves saskaņojumu ar Būvvaldi, kas normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā kontrolē jebkuru būvi vai zemes lietojumu.

Šodien publiski nosodām Cūkmenus, atbastām Nemēslo ceļmalā akcijas, piedalāmies talkās publiskos pasākumos, kur parādām savu formālo pareizo nostāju. Taču sev tuvāko dzīvesvidi kropļojam. Vairākkārt esam lūguši izpļaut un sakopt mājām piegulošās teritorijas, arī saskaņot jebkuru pārbūvi dzīvoklī. Taču iedzīvotāji ignorē šos aicinājumus, par ko liecina foto redzamās ainas. Uz jautājumu – kā var dzīvot šādos brikšņos, kas ir bijis saimniekam padomā, būvējot šādu būrīti, un vai šī pārbūve ir saskaņota ar Būvvaldi, atbildēt varēs tikai paši īpašnieki. Novada pašvaldības atbildīgās personas īpašniekiem uzdos šos jautājumus.

Ludzas novada pašvaldība pateicas tiem iedzīvotājiem, kas savus balkonus veidojuši kā krāšņas puķu dobes, rūpējušies par zālāju piemājas teritorijā, visiem, kas grib un prot radīt sev un citiem pievilcīgu ainavu.