LV RU EN

Ceturtdiena, 2021. gada 21. oktobris
Severīns, Urzula
Ludza
Mostly cloudy
13°C
 
A A A

Klaiņojošu dzīvnieku piebarošana var kaitēt cilvēku veselībai un drošībai!

Lapsa_pilsetaDaudzi ludzānieši droši vien jau ir ievērojuši, ka pilsētas un mazdārziņu rajonos staigā lapsas, kurām ir tieksme arvien tuvāk un tuvāk pietuvoties cilvēkiem. Lapsu netipiski drošā uzvedība rada bažas par to veselības stāvokli.

Analizējot informāciju par lapsu parādīšanos pilsētas teritorijā, Ludzas novada pašvaldības vides inženieris Aivars Strazds ir secinājis, ka lapsu koncentrācija novērojama tieši tajās vietās, kur Ludzas pilsētas iedzīvotāji regulāri piebaro klaiņojošus kaķus. Kā jau dabā pieņemts – kur ir barība, tur ir arī dzīvnieki.

Ludzas novada pašvaldības vides inženieris Aivars Strazds informē: Ņemot vērā iedzīvotāju bažas, pašvaldība ir iegādājusies dzīvnieku aizturēšanas krātiņu lapsu un jenotsuņu ķeršanai. Dzīvnieku ķeršanas krātiņš dzīvniekam nerada fiziskas traumas to aizturēšanas laikā. Savukārt mājas dzīvnieki, kuri iekļūs dzīvnieku ķeršanas krātiņa, tiks nogādāti dzīvnieku patversmē.

Informējam, ka Ludzas novada pašvaldībā tiek izstrādāti saistošie noteikumi par dzīvnieku labturību. Saistošie noteikumi noteiks prasības mājas (istabas) dzīvnieku turēšanai Ludzas novada administratīvajā teritorijā. Noteikumu mērķis ir nodrošināt veselīgu un tīru vidi novadā, lai mājas dzīvnieku turēšana neradītu draudus cilvēkiem un dzīvniekiem, samazināt dzīvnieku radīto kaitējumu un novērstu to klaiņošanu.

Informāciju sagatavoja

Svetlana Rimša,

sabiedrisko attiecību vadītāja

coloring.cool