LV RU EN

Trešdiena, 2021. gada 20. oktobris
Leonīda, Leonīds
Ludza
Cloudy
10°C
 
A A A

Dzimtas rakstu pētnieku trešā tikšanās Ludzas bibliotēkā

Aprīļa pirmajā nedēļā Ludzas pilsētas galvenajā bibliotēkā tika organizēta nu jau trešā dzimtas rakstu pētnieku tikšānās.

Pasākumā piedalīties tika aicināta rakstniece, grāmatas “Ceturtais bauslis” autore, kuplās Spridzānu dzimtas pētniece Biruta Eglīte.

Rakstniece ar savu dzīvesbiedru, nu jau mūžībā aizgājušo Broņislavu Spridzānu, pazīstamo radiožurnālistu un latgaliešu valodas popularizētāju, ir izgājuši visus pētniecības posmus, tāpēc tikšanās laikā viņa dalījās savā pieredzē, kā pareizāk un precīzāk šķetināt dzimtu rakstu kamolus, kā organizēt šo ļoti laikietilpīgo darbu tā, lai tas būtu pēc iespējas produktīvāks. Pasākuma noslēgumā izskanēja ļoti patiesa un dziļa doma par to, ka mūsu Dzimtenes 100 gadi nav tikai simts izdziedātās dziesmas vai izdejotās dejas, vai izstāstītie stāsti, bet tie ir Latvijas cilvēki ar saviem likteņiem. Kā pati rakstniece atzīst – “Valsts veidojas kopā ar saviem iedzīvotājiem, to dzimtām, kas turas kopā, cits citu balstot, bet ir arī kritiski brīži, kad pazūd jebkādi kontakti un tos atjaunot ir ļoti grūti. Ne velti ceturtais Dieva bauslis skan: Tev būs savu tēvu un māti godāt, lai tev labi klājas un tu ilgi dzīvo savā zemē.”

Ludzas pilsētas galvenās bibliotēkas metodiķe Elita Zirne

Publicitātes foto 

coloring.cool