LV RU EN

Sestdiena, 2021. gada 27. novembris
Lauris, Norberts
Ludza
Mostly cloudy
0°C
 
A A A

Dziesmusvētki un Labklājības ministrija aicina pieteikties brīvprātīgos

Vispārējo latviešu Dziesmu un Deju svētku norises nodrošināšanai Latvijas Nacionālais kultūras centrs sadarbībā ar Labklājības ministriju līdz 30.aprīlim aicina pieteikties brīvprātīgos.

Svētku laikā plānots nodarbināt vairāk nekā 1000 brīvprātīgo, kas būs iesaistīti koordinētās brīvprātīgo misijās. Pieteikties var mājaslapā www.brivpratigie.lv. Potenciālajam brīvprātīgajam jābūt vecumā no 16 gadiem, ar labām latviešu valodas zināšanām, gatavam veltīt vismaz 20 stundas brīvprātīgā darba veikšanai. Atsevišķiem papildu darbiem nepieciešamas arī svešvalodu zināšanas. Jāņem vērā, ka personām no 16 līdz 18 gadiem nepieciešama vecāku atļauja. Katram brīvprātīgajam svētkos tiks nodrošināta ēdināšana, ja tiks veikts darbs ilgāk nekā četras stundas, kā arī tiks nodrošināta iespēja bez maksas izmantot Rīgas sabiedrisko transportu, izsniegta Svētku ID karte un darba atribūtika.

XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku izpilddirektore Eva Juhņēviča norāda, ka brīvprātīgo darbs ir neatņemama svētku norises sastāvdaļa, jo neviens nozīmīgs un vērienīgs pasākums mūsdienās vairs nav iedomājams bez brīvprātīgo darba. “Kā liecina mūsu pieredze, brīvprātīgo darbam piesakās motivēti un Dziesmu svētku tradīciju cienoši cilvēki, kuriem ir būtiski ar savu darbu veidot svētkus un palīdzēt daudzajos darbos – sākot ar ūdens izdalīšanu dalībniekiem, beidzot ar vietu ierādīšanu un darbošanos infocentros. Brīvprātīgo darbs ir tikpat svarīgs kā jebkura svētkos iesaistītā – diriģenta, tehniskā personāla, dalībnieka – veikums, lai veiksmīgi izdotos tādi Svētki, kurus pamatoti dēvējam par lielāko kopdarbu valstī,” skaidro E. Juhņēviča.

coloring.cool