LV RU EN

Pirmdiena, 2021. gada 29. novembris
Ignats, Virgīnija
Ludza
Flurries
0°C
 
A A A

Dziesmu un Deju svētku karogi plīvo Ludzā, Isnaudā un Ņukšos

Ludza.jpgXXV Vispārējie latviešu Dziesmu svētki un XV Deju svētki ir sākušies! Tie noritēs no 30. jūnija līdz 7. jūlijam.

Svētdien, 30. jūnijā visā Latvijā, tostarp Ludzā, Isnaudā un Ņukšos, tika pacelti XXV Vispārējo latviešu Dziesmu un XV Deju svētku karogi. Ludzā svētku karogs tika pacelts plkst. 13:00 – brīdī, kad saule atradās zenīta augstākajā punktā, un tas simbolizē novadnieku atbalstu dziedātājiem, dejotājiem un pūtēju orķestra dalībniekiem.Isnaudas_pagasts

Zīmi, kas rotā Ludzas Dziesmu un Deju svētku karogu, izveidoja jau pavasarī, pašdarbības kolektīvu pārstāvjiem kopīgi iedziedot pantu no latgaliešu tautasdziesmas “Tuoli dzeivoj muna meilo”. No šī panta ar speciālas programmas palīdzību radies īpašs, neatkārtojams raksts, kas pārtapis reālā simbolā. Šī zīme tagad ir attēlota svētku karogā un visu šo nedēļu plīvos mastā pie Ludzas Tautas nama.

Nuksu_pagastsVienojošo svētku atklāšanas brīdi vakarpusē turpināja triju novadu pašdarbību kolektīvu koncerts „Ceļā uz XXV Dziesmu un XV Deju svētkiem”. Ludzas pilsētas parka estrādē uzstājās Dziesmu un Deju svētku dalībnieki no Ludzas, Kārsavas un Ciblas novada.

Vakar Bērnu folkloras kopu un solistu koncertā „Zvaigžņu sega” Rīgas Latviešu biedrības nama Zelta zālē piedalījās Ludzas mūzikas pamatskolas folkloras kopā ar solisti Laimu Tihovsku. IMGP5703

Šodien, 1. jūlijā uz Rīgu devās 6 Ludzas novada deju kolektīvi: 2 jauniešu („Žeperi” un „Žiks”, 3 vidējās paaudzes („Isnauda”, „Klip-klap”, „Reizē”) un 1 senioru deju kolektīvs („Atvasara”). No 2. līdz 7. jūlijam Vērmanes dārzā noritēs Amata meistaru darinājumu gadatirgus, kur rīdziniekiem un Rīgas viesiem savus darinājumus un meistardarbus piedāvās biedrība „Ludzas amatnieks”. Dziesmu svētkos mūsu novadu pārstāvēt dosies arī Ludzas Tautas nama Jauktais koris „Austrumstīga”, pūtēju orķestris „Ludza” un Ņukšu folkloras kopa „Rīkšova”.

Atbalstīsim mūsu dziedātājus, dejotājus, muzikantus un svētku noslēguma dienā – 7. jūlijā – izkārsim Latvijas valsts karogu!

Svetlana Rimša,

sabiedrisko attiecību speciāliste

coloring.cool