LV RU EN

Piektdiena, 2021. gada 23. jūlijs
Magda, Magone, Mērija
Ludza
Mostly clear
16°C
 
A A A

Dzeramā ūdens kvalitāte pēc spēcīgām lietavām Latgalē

Veselības inspekcija aicina spēcīgo lietavu skarto teritoriju iedzīvotājus pievērst īpašu uzmanību uzturā lietojamā dzeramā ūdens kvalitātei. Īpaši piesardzīgiem ir jābūt iedzīvotājiem, kas izmanto vietējās ūdens ieguves vietas un dzeramo ūdeni ņem no seklām akām un spicēm. Centralizēto ūdensapgādes sistēmu klienti var justies drošāk, jo pazemes urbumi ir vairāk aizsargāti un ūdens piegādātāji rūpējas par ūdens ņemšanas vietu aizsardzības pasākumu ievērošanu.

Spēcīgo lietavu laikā vietējās dzeramā ūdens ieguves vietas var tikt piesārņotas ar virszemes ūdeņiem, nereti arī ar kanalizācijas ūdeņiem. Šādi piesārņota ūdens lietošana uzturā bez apstrādes var izraisīt veselības problēmas. Uzturā ieteicams lietot vārītu vai fasētu dzeramo ūdeni.

Papildus informācija par dzeramā ūdens kvalitāti, tā iespējamo piesārņojumu un preventīvajiem pasākumiem, ir pieejama Inspekcijas tīmekļa vietnes www.vi.gov.lv  sadaļā Vides veselība – Dzeramais ūdens – Dzeramā ūdens kvalitāte un tā iespējamais piesārņojums plūdu rezultātā.

Informāciju sagatavoja

Veselības inspekcijas Vadītāja biroja preses sekretāre Katrīna Vīksna sadarbībā ar Sabiedrības veselības uzraudzības nodaļu

coloring.cool