LV RU EN

Piektdiena, 2021. gada 23. jūlijs
Magda, Magone, Mērija
Ludza
Mostly sunny
21°C
 
A A A

DU aicina uz latviešu valodas kursiem un piedāvā saņemt stipendiju

latviski logoDaugavpils Universitāte ir lielākā izglītības institūcija Latgalē ar lielu pieredzi Eiropas Struktūrfondu un integrācijas projektu realizēšanā.

2014./2015. gadā Daugavpils Universitāte LR Kultūras ministrijas izsludinātā konkursā „Valodas un adaptācijas programmu attīstība trešo valstu pilsoņu integrācijai un saliedētas sabiedrības veidošanai” ir saņēmusi atbalstu projekta projektam “Trešo valstu valstspiederīgo sociokultūras adaptācijas pasākumi integrācijai Latvijas sabiedrībā – DRAUGOS AR LATVIJU” (Granta līguma Nr. IF/2013/1.a./18) realizācijai.

Projekta mērķauditorija:

  • personas, kas dzīvo Latvijas Republikā un kuras neviena valsts saskaņā ar tās likumiem nav atzinusi par saviem pilsoņiem;
  • personas, kuras nav LR, citas ES dalībvalsts, EEZ valsts vai Šveices konfederācijas pilsoņi;
  • trešo valstu (Ukraina, Baltkrievija, Krievija, Tadžikistāna, Azerbaidžāna un tml.) pilsoņi, kas LR ieradušies pēdējo 10 vai 5 gadu laikā pirms šī Integrācijas fonda projekta īstenošanas un legāli uzturas LR teritorijā;
  • trešo valstu valstspiederīgie, kuri ir saņēmuši atļauju ieceļošanai LR, lai tiem pirms ieceļošanas nodrošinātu integrācijas pakalpojumus.

Ja jūs esat piederīgs kādai no šīm iedzīvotāju kategorijām, aicinām pieteikties 3 mēnešu bezmaksas latviešu valodas, Latvijas vēstures un Latvijas valstsmācības kursiem. Mācību laikā par atbildīgu nodarbību apmeklēšanu un zināšanu apguvi saņemsiet mācību stipendiju 75 EUR mēnesī, kā arī, lai nostiprinātu zināšanas, jums būs iespēja piedalīties bezmaksas ekskursijā, nometnē, apmeklēt „Valodas runātāju klubiņu”.

Aicinām pieteikties ne tikai daugavpiliešus, bet arī visas Austrumlatgales un Latvijas iedzīvotājus. Varēsim piedāvāt jums apmaksātu izmitināšanu Daugavpilī. Projekta aktivitātes un kursi Daugavpilī notiks Daugavpils Universitātes telpās. Esam gatavi organizēt grupas ārpus Daugavpils.

Projektu ieviesīs augsti kvalificēti pedagogi ar lielu darba pieredzi, izmantojot mūsdienīgu metodiku. Nodarbību laiks un dienas tiks saskaņotas ar kursu apmeklētājiem pēc grupu nokomplektēšanas.

Pieteikšanās projekta aktivitātēm – no 2014. gada 5. decembra.

Informācija un pieteikšanās:
pa mobilo tālruni: 28928293
e-pastā: 
[email protected]inbox.lv

Plašāka informācija Daugavpils Universitātes mājaslapā: www.du.lv, 
sadaļā 
„DRAUGOS AR LATVIJU”.

 

Par projektu

Daugavpils Universitātes Humanitārā fakultāte, piedaloties Eiropas Trešo valstu valstspiederīgo integrācijas fonda 2013. gada programmas ”1. „a”. aktivitātes „Valodas un adaptācijas programmu attīstība trešo valstu pilsoņu integrācijai un saliedētas sabiedrības veidošanai” konkursā, ir saņēmusi finansiālu atbalstu projektam “Trešo valstu valstspiederīgo sociokultūras adaptācijas pasākumi integrācijai Latvijas sabiedrībā – DRAUGOS AR LATVIJU” (Granta līguma Nr. IF/2013/1.a./18). 

Projektu veido Eiropas Trešo valstu valstspiederīgo integrācijas fonda 2013. gada programmas ”1. „a”. aktivitātes „Valodas un adaptācijas programmu attīstība trešo valstu pilsoņu integrācijai un saliedētas sabiedrības veidošanai” ietvaros pieejamais finansējums (75%) un valsts budžeta līdzekļi (25%) atbilstoši MK noteikumu Nr. 292 65. punktā paredzētajam finansējuma sadalījumam.

Projekta uzraudzību veic Latvijas Republikas Kultūras ministrijas ES fondu departamenta ES fondu uzraudzības nodaļa.

Projekta „Trešo valstu valstspiederīgo sociokultūras adaptācijas pasākumi integrācijai Latvijas sabiedrībā – DRAUGOS AR LATVIJU” vispārīgais mērķis ir veicināt trešo valstu valstspiederīgo iekļaušanos Latvijas sabiedrībā. Projekta mērķgrupai tiks piedāvāts pasākumu komplekss, kas balstīts iekļaujošās izglītības principos, par pamatu izvirzot latviešu valodas kā būtiska integrācijas priekšnoteikuma apguvi A1–A2 līmenī un Latvijas vēstures un valsts mācības studijas. Inovatīva valodas mācīšanas metodika sintēzē ar daudzveidīgu pasākumu kopu veidos mērķgrupas piederības sajūtu Latvijas valstij un cieņu pret Latvijas kultūrtelpu, kā arī sekmēs valsts un nācijas atvērtību pret mazākumtautību savpatnību.

Projekta mērķis – realizēt socializāciju veicinošu starpdisciplināru atbalsta sistēmu trešo valstu valstspiederīgajiem. Projekta laikā tiks īstenots formāls (latviešu valodas un Latvijas vēstures nodarbības, socializācijas lekcijas) un neformāls mācību aktivitāšu kopums (interaktīvas ekskursijas latviešu valodā ar mērķi iepazīt Latvijas kultūras vērtības, nometne, „Projekta rokasgrāmatas” izveide, radošas aktivitātes „Valodas runātāju klubiņā”), lai sniegtu trešo valstu valstspiederīgajiem, to skaitā mazaizsargātām trešo valstu valstspiederīgo grupām, latviešu valodas un Latvijas valstsmācības apguvi un pamatzināšanas par Latvijas sabiedrību un kultūru, veicinot viņu pielāgošanos un integrāciju Latvijas ekonomiskajā, sociālajā un kultūras vidē.

Projekta realizācijas laiks: 2014. gada 5. decembris – 2015. gada 30. jūnijs.

Projekta ilgums – 7 mēneši.
Projekta budžets – 132 802,12 EUR.
Projekta vadītāja – prof. Maija Burima.

Projekta finansējums: Eiropas Trešo valstu valstspiederīgo integrācijas fonds 75% un Latvijas valsts budžeta līdzekļi 25%.

Šī publikācija ir veidota ar Eiropas trešo valstu valstspiederīgo integrācijas fonda atbalstu.

Par publikācijas saturu atbild Daugavpils Universitāte.

coloring.cool